Podle policejního mluvčího Josefa Aubrechta se firemní oslava konala v podniku v plzeňské Luně. „Pohřešovaný z akce odjel 23. prosince v 01:45 hodin taxíkem do Dobřan, kde má přechodné bydliště. Vystoupil před barem Charles v Lidické ulici, odkud se vydal k dobřanskému Masarykovu náměstí. Tam jeho stopa končí,” uvedl mluvčí.

Policie marně pročesávala okolí Dobřan i břehy řeky, po Petrovi se ale slehla zem. Jeho mobilní telefon zůstal nedostupný.

„Neozval se ani nám, ani svým kamarádům. V bytě v Dobřanech bydlel asi týden, my jsme ho naposledy viděli 22. prosince, krátce před tím, než odjel na večírek. Přijel domů a pod stromek si dal mikrovlnnou troubu, kterou si koupil,” připomněla zoufalá matka, která zároveň za pomoc při nalezení Petra nabízí finanční odměnu.

Pohřešovaný mladý muž je 186 centimetrů vysoký, štíhlé postavy. Má modré oči a hnědé, nakrátko střižené vlasy. „Naposledy byl oblečen do tmavě modrých džínsů, černé bundy, černozelené mikiny s kapucí a zeleného trička značky Everlast. Na nohou měl červené botasky značky Nike,” uvedl mluvčí severoplzeňské policie Josef Aubrecht s tím, že se mladík do včerejšího dne stále nenašel.

Policisté žádá všechny svědky, kteří by mohli k pátrání po Petru Červenkovi přispět informací, aby kdykoliv volali na bezplatnou linku 158. Přijít mohou také osobně na kteroukoliv policejní služebnu.