Rozsudek není pravomocný, případ poputuje ke Krajskému soudu, a tak úspěšnému sportovci stále reálně hrozí, že skončí za mřížemi.

Pejsar získal již v roce 2016 titul českého šampiona těžké váhy, vloni v létě k němu přidal mistrovský pás ještě v křížové váze. Podle obžaloby ale rozdával rány pěstí nejen v ringu. Pejsar s Burianem se předloni na podzim dostali v plzeňské Pamele do sporu se dvěma Ukrajinci, kteří toužili po sexu, ale vyhazovači je odmítli k děvčatům vpustit. Pak měli podle spisu Burian i Pejsar cizince napadnout, každý měl bít jednoho. Ten, kterého tloukl známý boxer, skončil v nemocnici s roztrženými játry.

Burian již vloni přiznal vinu a byl mu uložen osmiměsíční trest, který mu byl podmíněně odložen na zkušební dobu 15 měsíců. Teď byl odsouzen i Pejsar. „Byl mu uložen tříletý trest, který mu byl podmíněně odložen na zkušební dobu 4,5 roku, a to s dohledem. Zároveň se musí podrobit programu psychologického poradenství, zaměřeného na zvládání krizových situací,“ uvedla mluvčí soudu Lucie Ženíšková s tím, že pět let navíc nesmí vykonávat zaměstnání spojené s ostrahou osob a majetku.

Státní zástupce se proti verdiktu odvolal, případem se tak bude zabývat Krajský soud Plzeň.