Čtyřiapadesátiletý muž se původně zpovídal z toho, že se chystal letos na jaře po rozpadu více než třicetiletého manželství ženu zabít. Soud ale případ překvalifikoval a Juráska odsoudil za výtržnictví. Rozsudek zatím není pravomocný.
Juráskovi hrozil mnohaletý trest. Stíhaný byl po několika měsících strávených ve vazbě na svobodě. Popřel, že by chtěl manželce ublížit. Juráskovou ve výpovědi popsal jako ambiciózní ženu, pro kterou byla na prvním místě kariéra.
Muž Juráskovou podle obžaloby na začátku dubna naložil v Praze dozadu do osobního auta a dveře zajistil dětskou pojistku. Přes její nesouhlas mířil na Rokycansko, kde má rodina chalupu. Soud ho nakonec potrestal za to, že ženu ve Vejvanově na Rokycansku nejprve v autě fyzicky napadl. Když se jí podařilo v obci z auta utéci, vystoupil a bil ji do obličeje a tahal ji za ruku a nohu po zemi zpět do auta. Jeho další počínání přerušili tři chodci, kteří reagovali na ženino volání o pomoc.

Ze spisu vyplynulo, že Jurásek také před jízdou na Rokycansko napsal dopisy na rozloučenou. Mimo jiné v nich uděloval dětem instrukce, jak naložit s rodinným majetkem a financemi.

U soudu Jurásková proti stále ještě manželovi nevypovídala. V přípravném řízení na policii ale dříve uvedla, že manželství nebylo nikdy ideální. Její pracovní úspěchy byly podle ní důvodem hádek. Manžel sice pro rodinu dělal hodně, ji ale devalvoval a ponižoval, řekla na jaře na policii. O rozvodu přesto prý neuvažovala, jen s mužem už nechtěla žít. Konflikty gradovaly už několik měsíců, vyvrcholily kolem letošních Velikonoc. Na začátku března se od muže odstěhovala.
Dospělé děti manželského páru uvedly, že konflikty mezi rodiči vnímaly. Nevěří ale, že by otec chtěl matce ublížit. Otec byl prý vždy přísnější a explozivnější, fyzickou agresivitu ale nikdy neprojevoval.