První ze zavražděných byl nalezen 22. září před půlnocí v městské části Bory náhodnými chodci. Ti přivolali na místo záchrannou službu, ale ta již muži, který měl dle zjištění Deníku v těle několik bodných ran, nemohla pomoci. Práci policii komplikoval fakt, že neznala jméno oběti. Ještě čtyři dny po vraždě uváděla krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová, že identita mrtvého není známa. Nakonec byl v zavražděném zjištěn 48letý muž žijící na jedné z plzeňských ubytoven.

Tělo druhé z obětí bylo nalezeno 12. ledna v řece Berounce pod lávkou u Svatého Jiří v oblasti Pecihrádek. Podle zdroje Deníku měl mrtvý uříznutou nejen hlavu, ale i genitálie a po těle řadu dalších zranění a zohavení způsobených řezným nástrojem, zřejmě nožem. Tady nebyla identifikace tak náročná, mrtvý měl dle informací Deníku u sebe doklady. Šlo o dvaatřicetiletého Slováka, který se pohyboval v komunitě bezdomovců, kde byl známý pod přezdívkou Čobol.

„Byl založen vyšetřovací tým, který čítá deset lidí. Případu se intenzivně věnujeme,“ uvedl koncem ledna, pár dní po činu, na tiskové konferenci krajský policejní ředitel Jaroslav Vild. Náměstek krajského policejního ředitele Michal Krejbich tehdy doplnil, že policie při objasňování zločinu spolupracuje nejen s policisty z republiky, ale i v zahraničí.

I přes snahu plzeňských kriminalistů ale zůstává u obou vražd v kolonce „pachatel“ zatím prázdné místo. „Na obou případech intenzivně pracujeme, ale dosud nebyl ani v jednom případě pachatel vypátrán,“ uvedla v pátek 21. dubna Brožová s tím, že žádné bližší informace stále ještě nelze poskytnout.

Vzhledem k tomu, že oba mrtví pocházeli ze sociálně velmi slabých vrstev a oba byli ubodáni, objevily se v Plzni, a to nejen mezi bezdomoveckou komunitou, obavy, že ve městě může řádit sériový vrah, vybírající si podobné typy obětí. Podle zjištění Deníku to ale není pravděpodobné, způsob provedení vražd napovídá tomu, že je spáchali dva odlišní pachatelé.