„Napadený rozsudek byl z podnětu všech podaných odvolání v celém rozsahu zrušen a věc vrácena soudu prvního stupně k novému rozhodnutí,“ informovala Deník mluvčí VS Kateřina Kolářová. Znamená to, že bude provedeno nové dokazování, po němž padne nový verdikt. Markéta V. tak může odejít od soudu bez trestu, ale také může vyfasovat až dvanáct let vězení.

Žena, která pracuje ve zdravotnictví, podle obžaloby chlapce narozeného v létě 2013 zavírala od roku 2017 do června 2020 opakovaně do kumbálu, kde ho nechala tak dlouho, až se pokálel a pomočil, pak vše musel uklidit. Dále mu zalepila oči a pusu, přivázala ho k posteli, balila ho do černého gumového pytle, dávala mu do pusy tzv. Venušiny kuličky, na hlavu plynovou masku, měla ho i škrtit či polévat studenou vodou. Také jej podle státního zástupce Martina Rykla měla osahávat na přirození a do análního otvoru mu zasouvat neznámý předmět.

Prababička dítěte soudu řekla, že chlapec, který po rozvodu rodičů žije s matkou, se jí svěřoval, že je k němu otcova přítelkyně Markéta zlá. Uvedl například, že mu strkala mu něco do zadečku. Někdy ho to bolelo tak, že nemohl ani plakat. „Řekla jsem mu, že to mu nemůže dělat a že to musíme někomu říct,“ uvedla seniorka s tím, že pak spolu s matkou hocha vše oznámily policii.

Duševní poruchu nemá

„Když jsem se to dozvěděla, psychicky jsem to nezvládla. Byla jsem měsíce v pracovní neschopnosti a brala léky na uklidnění,“ popsala matka chlapce. Otec dítěte soudu řekl, že nevěří, že by Markéta, s níž má dalšího syna, chlapci ubližovala způsobem uvedeným v obžalobě. „Je to manipulace ze strany mojí babičky a chlapcovy prababičky Hany P.,“ prohlásil. Přiznal, že s Markétou provozoval BDSM praktiky.

Obžalovaná u soudu nevypovídala. Jen se stručně vyjádřila k obžalobě, přičemž při prvním líčení vše odmítla. U druhého ale už připustila, že snímky, kde je dítě zabaleno v pytli, má v ústech Venušiny kuličky a podobně, pořídila ona, a že je na nich právě syn jejího partnera. „Měla to být forma trestu, dnes už vím, že špatná,“ řekla. Fotky prý pořídila, kdyby chlapec opět zlobil.

Sexuolog Petr Weiss soudu řekl, že u obžalované nebyla zjištěna žádná duševní porucha ani sexuální deviace. Chování ženy bylo podle něj ovlivněno snahou vyhovět atypickým sexuálním potřebám partnera.

Senát v čele s Tomášem Mahrem Markétu V. poslal na za týrání svěřené osoby a znásilnění na pět let do věznice s ostrahou. „Zásadním důkazem byla výpověď poškozeného, kterou soud považuje za věrohodnou,“ uvedl při zdůvodnění Mahr. Proti verdiktu se odvolala obžalovaná i poškození a vrchní soud nyní vrátil případ zpět do Plzně. Podle informací Deníku tak učinil například pro vady rozsudku či nepřiměřenosti uloženého trestu.