Vše se odehrálo na lůžkovém oddělení Fakultní nemocnice Plzeň 26. srpna okolo půl šesté ráno. Svým příchodem do pokoje muž spící ženu probudil. Poté ji nejen fyzicky napadl, ale pokusil se ji i znásilnit. Během útoku požadoval po důchodkyni peníze. Těch se ale nezmocnil, protože žena začala pohotově volat o pomoc. Muž vzápětí všeho nechal a z pokoje utekl, než na místo dorazil personál nemocnice. Pacientka během útoku utrpěla zranění. Násilník byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti potrestán. Hrozí mu trest až 10 let odnětí svobody.

Podle mluvčí nemocnice Gabriely Levorové byla zpřísněna bezpečnostní opatření. I tak se ale nemocnice setkává s negativními ohlasy veřejnosti.

„V nemocnici je teď všude mnohem více ostrahy. Všichni jsou tu mnohem víc ve stresu sestřičky, doktoři, ale hlavně pacienti,“ vypráví zaměstnankyně nemocnice Plzeň Jana. Ta byla i svědkem několika hádek doktorů s vystrašenými příbuznými pacientů. „Měli strach o svoje příbuzné a tak si to vybíjeli na doktorech i sestrách, ale ti za to přece nemohli,“ říká Jana.

Požár včelína zaměstnal několik jednotek hasičů.
Neznámý žhář podpálil na severním Plzeňsku včelín