Žalobce ho vinil z toho, že se při společných sexuálních hrátkách pokusil zabít osmnáctiletého mladíka, kterého přizval, sám po dlouhém alkoholovém a drogovém tahu, do „trojky“ se svou manželkou. Nakonec dostal pouze dvouletou podmínku za ublížení na zdraví, i když si původně měl odsedět osm let.

V úterý se ale před soudem ocitl znovu. Za to, že notně opilý loni na podzim sedl za volant vozu Škoda Octavia a chtěl se svým kumpánem z vězení osvobodit syna. Ten si odpykává desetiletý trest, rovněž za pokus o vraždu. Šafář starší s vozem narazil do vrat žaláře Plzeň – Bory a poté, co se vrata rozlétla, se vřítil do areálu věznice. Tam jej okamžitě zpacifikovali bachaři.

Před soudem ale uvedl, že se chtěl seznámit s jedním dozorcem, se kterým má společného známého. „Byli jsme oba opilí. Chtěl jsem se toho dozorce zeptat, jestli by nemohl udělat něco pro mého syna. Nechtěl jsem tam nabourat. Před věznicí jsme si říkali, že jsme opilí, že nás zastřelí,“ řekl soudu Šafář.

„Když jsem se ale začal otáčet, ozvala se rána a byli jsme vevnitř. Vůbec jsem o tom něvěděl. Uvnitř už na nás mířili se zbraněmi. Byl všude hrozný křik,“ zmínil obžalovaný.

Jeho slova potvrdil i jeho spolujezdec, přes kterého se Šafář chtěl seznámit právě s dozorcem, který měl být v kontaktu s jeho synem. František Tibitancl, muž, který seděl se Šafářem v autě, jež prolétlo vraty borské věznice, před soudem řekl, že obžalovaný neměl v úmyslu do věznice vtrhnout. „Jen chtěl vědět jak se daří synovi,“ řekl soudu Tibitancl.

Antonín Šafář mladší sedí vě vězení za to, že se v jednom z plzeňských barů pokusil zavraždit jednoho z hostů, který si z něho dělal legraci kvůli jeho homosexuální orientaci. Vytáhl nůž a napadeného řízl do krku. Ten přežil jen díky včasnému zásahu lékařů. I když se proti rozsudku plzeňského soudu odvolal, nebylo to nic platné. Pražský vrchní soud jeho potrestání potvrdil. To otec Šafář nesl velice nelibě a dohnalo jej to, podle jeho slov, k nezřízené konzumaci alkoholu.

V době, kdy spolu se svým kamarádem rozrazil vrata věznice, měl v krvi více než dvě promile.