Skupina patnácti lidí v čele s bývalým vojenským prokurátorem Igorem Brdlíkem se odvolala proti rozsudku tachovského okresního soudu. Ten Brdlíka shledal v červenci 2009 vinným tím, že založil a vedl zločinné spolčení, které kořistilo na prostituci. Vydělat si měl minimálně 25 milionů korun. I další členové skupiny byli nepravomocně odsouzeni za zločinné spolčení a kuplířství.

V rámci své obhajoby ale většina z nich včera namítala, že tachovský soud neměl dostatek důkazů, a tudíž by obžalovaní měli být zproštěni viny popřípadě jim má být zmírněn trest nebo požadovali vrácení případu do Tachova. „Můj klient se nepodílel na ziscích z trestné činnosti, ani jí nenapomáhal a o konkrétní provoz podniků se nezajímal. Byl pouze finančním investorem,“ tvrdil Brdlíkův advokát Václav Korecký.

Zda krajský soud kauzu vrátí okresnímu soudu či sám rozhodne, je zatím otázkou. Pokračovat v líčení by se mělo ještě 20. ledna. Na pravomocný rozsudek už se přitom s napětím čeká u soudu v Táboře, protože kvůli němu vázne vynesení rozsudku v kauze údajně zmanipulovaných konkurzů kolem ústeckého soudce Jiřího Berky. Mezi obžalovanými je totiž také Daniel Thonat, který současně vystupuje v kauze kolem Berky a v Táboře by tak mohl dostat souhrnný trest. V kuplířské kauze Thonat podle verdiktu z Tábora zajišťoval právní servis a dostal tříletý podmíněný trest s odkladem na pět let.

Spojovacím článkem mezi provozem vykřičených domů a jejich majitelem Brdlíkem měl být Petr Kubr z Rozvadova, který podle spisu zajišťoval provoz klubu a jako další obžalovaní organizoval nábor prostitutek do klubů, dokonce i v zahraničí. V letech 2002 až 2005 se jich v Brdlíkových klubech vystřídalo přes sedm stovek a pocházely nejen z Česka, ale i Ruska, Ukrajiny a Thajska. Kubr se měl obohatit o dva miliony korun a prvoinstanční soud mu vyměřil čtyři roky vězení.

Zastírací funkce měli mít v organizaci Vladimír Novák, Svatopluk Moravec a Michal Smolík, kteří se měli mimo jiné podílet na převodech nemovitostí tak, aby nebyl vidět jejich faktický vlastník. Na provozu nevěstinců na Rozvadovsku se měl podílet i bývalý severočeský policista Ladislav Baumruk, který podle spisu zajišťoval jejich ochranu bezpečnostní agenturou. Mezi dalšími obžalovanými je Daniel Brejcha, který vedl jeden podnik, a Stanislav Svičarský, jenž měl shánět prostitutky.

Tachovský soud uznal vinnými i další personál podniků: Josefa Paštiku, Slavomíra Korthana, Patrika Boledoviče, Daniela Maňáka, Martina Navrátila a Katarínu Vojčekovou.