Gruzínec David Charazischwili (49), který je nyní německým občanem, jeho žena, Ukrajinka Viktorija Charazischwili (43) a Rumun Mario Robert Martinescu (45), jenž trvale žije v Německu, se u klatovského soudu zpovídali z toho, že do podniků najímali a zjednávali dívky především z Ukrajiny, Rumunska a České republiky. Za poskytování sexuálních služeb klienti platili minimálně 60 euro za půl hodiny a 80 euro za jednu hodinu. Dívky pak na baru odevzdaly z dané částky 20 euro. Ke všemu včetně evidence zákazníků, spotřeby alkoholu a době jejich setrvání na pokoji vedla obsluha baru evidenci. Podle ní pak odevzdávala peníze Davidovi či Viktoriji Charazischwili.

Manželé odmítli u soudu vypovídat. Martinescu se nedostavil, soudce Jaromír Veselý tak přečetl jeho výpovědi z přípravného řízení. „Kamarád mi řekl, že má známou, která by chtěla pracovat v bordelu a provozovat prostituci. Tak jsem to domluvil s Davidem a Viktorijí. Pak měly zájem i další holky. Chodily sem samy, domlouvaly se mezi sebou nebo přes sociální sítě. V Rumunsku se bere prostituce jako sport,“ tvrdil Martinescu. Dívky podle něj v barech popíjely, tancovaly a chodily s muži na pokoj. Měly také procenta z prodeje alkoholu. „V barech ale byly dobrovolně, neměly žádné pracovní ani nájemní smlouvy,“ prohlásil.

Provozovatel klubu se svou manželkou měli na práci prostitutek vydělávat už od roku 2011, jejich rumunský kolega se k nim přidal o tři roky později. Policistům se podařilo vypátrat třináct dívek, které pro kuplíře provozovaly prostituci. V obžalobě stojí, že jim poskytly minimálně 291 tisíc korun; s ohledem na dobu a množství prostitutek se dá ale předpokládat, že částka byla mnohem vyšší.

Díky novým možnostem, jež umožňuje trestní zákoník, vyvázli kuplíři s peněžitými tresty. Sami s tímto návrhem přišli a uspěli. „V případě Davida Chrazischvili byl uložen peněžitý trest ve výši 100 tisíc korun, v případě jeho ženy 80 tisíc korun,“ uvedl soudce Jaromír Veselý. Případ Martinesca, který se k soudu nedostavil, neboť se mu cestou z Německa rozbilo auto, byl vyloučen k samostatnému projednání. Dá se ale předpokládat, že i on vyvázne s peněžitým trestem, měl by být ještě nižší než v případě manželského páru.