Pokusu o znásilnění se měl dopustit zatím neznámý pachatel ve čtvrtek 24. července okolo půl páté odpoledne u Kolomazné pece nedaleko Kamenného rybníka. „K uvedenému skutku mělo dojít pod pohrůžkou zbraně s tím, že není známo, zda se jednalo o funkční střelnou zbraň či o atrapu. Policisté v rámci prověřování tohoto případu získali mimo jiné identikit podezřelé osoby,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Podle popisu se jedná se o muže světlé pleti, plnější postavy, s kulatým obličejem s vousy upravené na mírné strniště, krátce střižených zvlněných vlasů světlé barvy k uším. Vysoký je přibližně 180 cm a ve věku cca mezi 30 až 40 let. Na nose měl nasazeny dioptrické brýle.

„V době činu na sobě měl mít světle šedé triko s krátkým rukávem bez potisku, plátěné kraťasy či bermudy ke kolenům se vzorem – malé kostičky. Obutý měl být do plátěných tenisek šedo černo bílé barvy. Muž měl mluvit plynule česky,“ pokračovala Hokrová.

Policisté žádají zejména další svědkyni události, která se v danou dobu a na daném místě měla pohybovat na jízdním kole s dítětem, aby se přihlásila na nejbližší obvodní oddělení policie nebo na lince 158. „Žádáme i širokou veřejnost a další případné svědky, kteří poznají osobu vyobrazenou na identikitu, aby zavolali na linku 158 a pomohli s řádným objasněním věci. Pokud byste muže poznali, nepokoušejte se ho sami zadržet,“ varovala mluvčí.