K prvnímu skutku došlo dle státního zástupce v září 2006 ve Dvorci u Nepomuka, kde bydlí sestra obžalovaného. Svou tehdy sedmiletou dceru muž osahával na zadečku a do konečníku jí zasouval prsty. „Děvče se bránilo, plakalo,“ sdělil státní zástupce. Při hrůzném činu mu ´pomáhal´ jakýsi Míra (vše nasvědčuje tomu, že se jedná o jejich strýce), který holčičce držel ruce, protože se zdráhala. Ke stejným činům mělo dojít i o půl roku později v Žinkovech, ale s jeho dalšími dětmi, tehdy pětiletým chlapcem a tříletou holčičkou.

Troch, který má děti s dnes už bývalou družkou Ingeborg Šrámkovou, se živí jako traktorista. K uvedeným činům sdělil, že vše je vymyšlené, protože Ingeborg, která má u svých potomků velké autoritativní postavení, děti navedla, protože mezi sebou měli velké neshody. Chtěla prý také, aby se s nimi přestal stýkat, nebo že ho dá k soudu. „S paní Ingeborg jsme se znali už jako malí. Pak jsem se nastěhoval k ní do obce Prádlo a přišly děti,“ uvedl Troch s tím, že se ženou se střídavě vzájemně rozcházeli a dávali dohromady; dle Trocha kvůli tomu, že Ingeborg si několikrát přivedla jiného muže a jeho pokaždé vyhodila. Po čase se k ní vždy vrátil.

Tak to trvalo až do června 2006. „Vyhodila mě z Prádla, šel jsem k rodičům do Žinkov,“ řekl Troch. Družka mu pak dávala děti jednou za 14 dní na víkend. Po zářijovém víkendu v roce 2006 odmítla dcera bez vysvětlení dále k otci chodit.

Předseda senátu Přemysl Špicar přečetl dále výpovědi pěti svědků. „Pavel jí musel dávat všechny peníze, ona chtěla vidět i výplatní pásku. Do kravína chodila s dalšíma dvěma chlapama,“ uvedl jeden ze svědků Zdeněk Hataj. „Pavel je taková povaha, že by se nechal zbít i od ženský. Děti má moc rád. Z Ingeborg mají obrovský respekt,“ stojí ve výpovědi dalšího svědka Františka Maška. Jiný muž uvedl, že od Pavla slyšel, že mu Inge nakoupila věci na kartu a on to teď musí splácet. Jedna z obyvatelek Prádla Monika Ulbrychová vypověděla takto: „Když si Inge našla chlapa, Pavla vyhodila. Když neměla peníze, vzala ho zpátky. Děti si nikdy nestěžovaly, že by je Troch bil. Nikdo ve vsi obvinění ze zneužívání dětí nevěří. Říká se, že se s Inge nikdo nechtěl přít, protože jsou s ní problémy,“ uvedla svědkyně.

Samotná Ingeborg Šrámková, která má od listopadu 2006 novou známost a tříměsíční miminko, včera u soudu také promluvila. Proti téměř všem tvrzením svědků se ohradila. „Žádné chlapy jsem neměla. Nevím, proč to říkají. Děti jsem nenaváděla. To, že jsem panu Trochovi vyhrožovala soudem, není pravda,“ zdůraznila Šrámková. Na to, že s dětmi není něco v pořádku, prý přišla loni v srpnu, když se vrátila z dovolené a Troch jí přijel děti vrátit. U Šrámkové doma byla zrovna sestřenice, které prý děti všechno řekly. „Ona jim dala panenku a děti jí ukazovaly prstem na zadeček a na přirození,“ uvedla Šrámková s tím, že hned druhý den šli k lékařce, kde děti ukázaly to samé.

Dle Šrámkové už dnes děti nic neřeknou, protože si na to nevzpomenou. „Jsem ráda, že na to zapomněly,“ uzavřela matka.