Ta se po události zhroutila a začala navštěvovat psychologa. Všechno řekla své matce a také kamarádům, se kterými trávila volný čas ona i Kindl. Přátelé z party se však postavili za obžalovaného, který řekl, že si děvče vše vymyslelo. Nezletilé nikdo nevěřil. Pod tlakem neustálých narážek typu ´Tak co, jak to bylo? Že sis to vymyslela? Proč mu to děláš?´ se školačka psychicky složila a byla hospitalizována na psychiatrii, kde jí podávali sedativa.

„Je to ostuda všech těchto osob,“ zdůraznil předseda senátu Jan Špeta. „Její přátelé ji vylíčili jako promiskuitní ženu a ožralu. Soud má právo se domnívat, že se celá parta domluvila proti poškozené,“ podotkl Špeta s tím, že dívka pochází ze spořádané rodiny a soudní znalci tvrzení členů party jednoznačně vyvrátili.

Ke znásilnění dívky došlo poté, co s Kindlem seděla v restauraci, a vypila jedno malé pivo a panák zelené. Obžalovaný ji odvedl k sobě, zamkl dveře a klíč schoval. Školačku přes její odpor líbal, sundal jí tričko, položil se na pohovku a začal si třít svůj penis. Přitom tlačil hlavu poškozené k jeho údu a chtěl, aby jej uspokojila pusou. Holka plakala, kopala a slibovala mladíkovi, že když ji pustí, nikomu nic neřekne. Deviant se přesto pokusil o pohlavní styk, ale podařilo se mu pouze zasunout děvčeti prsty do pochvy. „Tyto činy naplnily skutkovou podstatu znásilnění,“ řekl Špeta.

Kindlovi kromě samotného trestu nařídil soud ochranné sexuologické léčení ústavní formou. „Obžalovaný trpí sexuální deviací. Když došlo ke znásilnění, měl snížené ovládací schopnosti,“ upřesnil Špeta.

Senát měl k dispozici i spisy z Okresního soudu v Rokycanech, kde je Kindl v současné době žalován pro tři další trestné činy ve podobné rovině, a to znásilnění, svádění k pohlavnímu styku a vydírání. Za vydírání byl mimo jiné loni potrestán dvouletým podmínečným trestem. „Závěry znalců v těchto věcech jsou vesměs stejné jako ty, které učinili naši znalci. Pobyt obžalovaného na svobodě posoudili vzhledem k jeho poruše jako nebezpečný,“ uvedl Špeta.

Nedoučený kuchař, který je od loňského října ve vazbě, se na místě odvolal. Jeho advokát Robert Kaše novinářům sdělil, že s ochranným léčením už se mělo začít, když byl Kindlovi udělen první podmínečný trest. „Kdyby se tak stalo, nemuselo k žádnému znásilnění vůbec dojít,“ sdělil Kaše. V soudní síni seděla i matka obžalovaného, která se neubránila návalu slz.

Zde čtěte začátek hlavního líčení s Marcelem Kindlem.