Mladík čelil obžalobě z pokusu vraždy svého o dva roky staršího bratra Rudolfa Bartoše. „Soudu se nepodařilo prokázat, že skutek udělal obžalovaný,“ přednesl předseda senátu Přemysl Špicar.

Vše se odehrálo loňského 12. listopadu v obci Slavice na Tachovsku před budovou bývalé základní školy. Tři bratři Zdeněk, Rudolf a Dušan popíjeli, pak se začali hádat. Rudolf si pamatuje už jen to, že se probudil v nemocnici. Byly mu totiž zasazeny tři bodné rány nožem do hrudníku a do břicha, a nezemřel jen díky okamžité lékařské pomoci. Dle obžaloby stál za vším právě Zdeněk, což ale soud nepotvrdil.

Obhajoba Zdeňka Bartoše byla od začátku postavena na tom, že obvinění jsou lživá, protože si nikdo nemůže nic pamatovat. „Jak bych mohl zabít bráchu? Stejně je naživu, už třetí den chtěl utéct z nemocnice,“ bránil se při výslechu. „Nejsou proti mě žádné důkazy a stopy. Všichni, co tam byli, byli vožralí, jak můžou tedy vědět, že jsem to byl já?“ uvádí se dále ve spisu.

Podobně vypověděl před soudem i poškozený Rudolf. „Nevěřím, že mi to udělal Zdeněk. Možná jsem si to udělal i já sám,“ uvedl. Znalci však tato tvrzení vyvrátili. Třetí bratr Dušan řekl, že to, co sdělil policii při výslechu jsou nesmysly, protože byl značně opilý. Z osudného večera si prý také nic nepamatuje.

Kromě zproštění obžaloby bude Bartoš ještě dnes propuštěn z vazební věznice, kam byl vzat již tři dny po události, tedy 15. listopadu. Rozhodnutí soudu si nechal Bartoš zaslat do jedné obce na Domažlicku, kde hodlá dále pobývat u sestry.

Státní zástupkyně podala proti usnesení soudu stížnost. Pro rozsudek si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.