„Policejní komisař zahájil trestní stíhání 29letého cizince, kterého obvinil ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže, přečinu porušování domovní svobody a přečinu poškození cizí věci,“ potvrdila v úterý policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Prvního vloupání do garáže se poberta dopustil ke konci roku 2022. S krádežemi pokračoval až do dubna letošního roku. „Cizinec byl obviněn z celkem devíti skutků, kdy se mu několik měsíců dařilo unikat spravedlnosti. K poslednímu případu došlo v polovině dubna letošního roku. Z řadové garáže tehdy odcizil větší množství pracích prášků, aviváží na prádlo a rybářské vybavení. Pachatel kradl doslova vše, co mu přišlo pod ruku. V jednom případě dokonce odcizil kleště na olůvko v hodnotě pěti korun. Poškozeným majitelů garáží způsobil škodu za téměř půl milionu korun,“ informovala Raindlová s tím, že pachatele se podařilo vypátrat a usvědčit díky precizní operativní činnosti, velmi dobré práci na místech činu a na základě vyhodnocených zajištěných stop.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce akceptoval. „V případě prokázání viny mu hrozí až pět let odnětí svobody,“ uzavřela Raindlová.