Muzikál Shrek, který měl bavit publikum v plzeňské Home Monitoring Aréně už tuto sobotu, byl zrušen. Vstupenek na dlouho očekávanou akci bylo prodáno několik tisíc. Ticketportál, přes který výhradně probíhala distribuce lístků, tržby odvedl, a nemůže tudíž lidem s vrácením vstupného pomoci, stojí na webu společnosti. Odkazuje přitom na pořadatelskou agenturu Musical Production, kterou se Deník také pokoušel kontaktovat. Telefonní čísla jsou však odpojená.

Některým zákazníkům se agentura ozvala před několika dny přes e-mail. „Byli jsme nuceni z důvodu okamžitého ukončení našeho pronájmu v divadle Hybernia všechna naše představení zrušit, a neměli jsme tudíž ani možnost okamžitě odpovídat na vaše dotazy,“ stojí v e-mailu, který přišel poškozenému Plzeňanovi Petru Michálkovi. „V tuto chvíli bohužel nejsme schopni vstupné za prodané vstupenky vrátit zpět. Kontakt na vás budeme evidovat a hned, jak se naše situace finančně zlepší, ozveme se vám,“ dodávají zástupci agentury.

Ilustrační foto
Opilá žena bourala a vrátila se zpět, zdrogovaný muž ujížděl

Na sociální síti Facebook se dotazy ohledně (ne)vrácení vstupného začínají množit. Dalším napáleným je Martin Heindl.
„Koupil jsem si vstupenky přes Ticketportal jako vánoční dárek pro dceru. Minulý čtvrtek nám přišel e-mail z Ticketportalu, že se představení ruší a že si vrácení vstupného máme vyřídit se Sazka Ticket nebo s pořadatelskou agenturou Musical Production,“ rozčiluje se Heindl. „Na vstupence je napsáno, že jsme smlouvu uzavřeli s produkující agenturou. Stejně se k situaci postavil i Sazka ticket,“ dodává zklamaně Plzeňan. A Martin Heindl nehodlá nespravedlnost jen tak překousnout. „Mluvil jsem s jednou paní, které také nechtějí vrátit peníze, a zvažujeme právní kroky,“ potvrzuje Heindl.

Vstupenky na Shreka stály od 590 do 990 Kč. „Nebylo to málo peněz. Já za ně utratil celkem zhruba tři tisíce korun,“ lituje Heindl.

Už kontaktoval policii.

„Máme od nich doporučení, ať věc hlásíme a nenecháme ji utichnout,“ dodává Heindl.

Kateřina M. u soudu
Za vraždu novorozence padl 19letý trest