Dle obžaloby Fajnor loni 31. května na ostrově Santos v Sušici nečekaně napadl před dalšími lidmi pěstí do obličeje Petra S., který po ráně upadl na zem. Nejméně desetkrát ho ještě udeřil pěstí do obličeje, čímž mu způsobil různá zranění. Dále 8. června v prodejně před svědky u pokladen trefil pěstí do hlavy Františka S. „Vrážel do něj rukama, čímž mu způsobil zhmožděniny a hrozilo zhmoždění krční páteře či ramene,“ uvedl státní zástupce. Následně Fajnor usedl do auta před prodejnou a volal na její manažerku, které vyhrožoval, že pokud zavolá policii, tak ji zabije. Stejně tak hrozil dvěma prodavačkám, která byly svědkyněmi.

V ten samý den jel zapůjčený automobilem a nezvládl řízení, porazil plaňkový plot u domu a vjel do zahrádky, kde poškodil valník. Před svědky napadl Milana P., který nehodu viděl a chtěl zavolat záchrannou službu. Praštil ho pěstí do hlavy a když upadl na zem, kopal ho do hlavy, krku a těla, a to tak dlouho, než se poškozenému podařilo utéct. Policie mu poté naměřila 1,75 promile.

V srpnu v běsnění pokračoval. Kopem do hrudi napadl Josefa V., který upadl na vozidlo, druhým kopem ho srazil k zemi. „Několikrát ho kopl do trupu a do hlavy, čímž mu způsobil mnohačetné odřeniny a zhmožděniny na hlavě,“ četl státní zástupce z obžaloby.

Ilustrační foto
Pozor, klatovské oddělení pasů a občanek je kvůli karanténě uzavřeno

Fajnorovo řádění pokračovalo v září, kdy u benzínové stanice v Sušici napadl Vladimíra L. Ten po útoku pěstí upadl na zem, kde ho obžalovaný znovu několikrát udeřil a kopal do hlavy. Výsledkem byl otok v oblasti předloktí a zhmoždění na hlavě a těle. Následující den Fajnor neoprávněně použil automobil, ze kterého vylákal Michala V. Pak natankoval a ujel bez zaplacení. Později s vozem havaroval a policie mu naměřila 1,82 promile. Kromě toho má ještě na triku krádeže v obchodech a ukopnutá zrcátka u aut.

U soudu nic nepopřel. „Chtěl bych se ke všemu doznat a omluvit se. Byl jsem v těžké životní situaci, bylo to pro mě hodně těžké období. Měl jsem zatmění. Všechny škody zaplatím,“ řekl Fajnor.

V rámci dohody o vině a trestu přednesl státní zástupce požadovaný trest tři roky a pět měsíců ve věznici s ostrahou a zákaz řízení motorových vozidel na tři roky. Verdikt soudce vynese ve čtvrtek.