Odvolání 30letého muže proti říjnovému rozsudku plzeňského okresního soudu zamítl, a potvrdil tak dvouletý trest s podmíněným odkladem na rok a půl. Pro Fremra to znamená zápis do doposud čistého trestního rejstříku.

Soud projednával kauzu proto, že Fremr křivě obvinil Miloše Knedlhanse z napadení, ke kterému mělo dojít na jaře roku 2010.

Vše se týkalo incidentu, který se odehrál v noci na 1. května 2010. Fremr se tehdy v plzeňském Újezdu vracel se známými z májky a kolem projíždělo auto, ve kterém seděl Miloš Knedlhans. Fremr na auto vulgárně pokřikoval a v tu chvíli Knedlhans zastavil. Opilý Fremr se dostal se sokem do potyčky. Knedlhans nakonec musel podstoupit operaci. Za tuto rvačku dostal na konci roku 2012 Fremr podmínku. Trest byl ale zahlazen kritizovanou amnestií prezidenta Klause.

Kauza tak ale neskončila a Fremr se objevil před soudem znovu kvůli tomu, že z útoku křivě obvinil muže, kterého sám napadl. „Obžalovaný jednal v úmyslu zakrýt a zlehčit svůj čin. My se ztotožňujeme s rozsudkem okresního soudu, který logickým způsobem zhodnotil důkazy. Rozhodnutí vlastně nemáme co vytknout," uvedla předsedkyně senátu Alice Bártová. Krajský soud ve věci už jednou rozhodoval a věc vrátil na okres kvůli doplnění dokazování.

„Podmínka po šesti letech? Celé je to absurdní," reagoval po skončení jednání na verdikt soudu Fremr. „Jsem z toho zklamaný," řekl.