„Takhle spravedlnost nefunguje,“ konstatoval Petrů. Podle jeho slov lze ve spoustě jiných občanskoprávních sporů vzít podání zpět. „To ale nelze udělat v trestních věcech,“ upozornil advokát. V okamžiku, kdy oznamovatel podá trestní oznámení, přebírá věc stát. „Případné trestní stíhání mohou zastavit pouze policisté, státní zástupce či soudce. Už to ale není na vůli oznamovatele. Nelze prostě a jednoduše přijít na policii s požadavkem zastavit trestní stíhání. Teď je na státu, aby zjistil, zda v tomto případě došlo ke spáchání trestného činu,“ vysvětlil advokát.

Dohoda o nahrazení škody by však podle něj určitou váhu mít mohla. „Mohla by u soudu zmírnit následky pro případného obžalovaného,“ dodal Petrů.

Jestli se ovšem napadený chodec s Dudou na nějakém odškodnění dohodl, se nepodařilo zjistit. „Omlouvám se, k incidentu neposkytuji nikomu žádné informace až do uzavření vyšetřování,“ vzkázal sms zprávou poškozený.

Incident se stal v 25. ledna u mostu 1. máje. Řidič zde nedal přednost chodci, kterého následně fyzicky napadl. Pachatelem měl být Duda.

To, že policie případ dále vyšetřuje a dotáhne až do konce, potvrdil i její mluvčí Pavel Valenta.