„Dvacetileté dívce odcizil zloděj v tramvaji peněženku s doklady pětistovkou z batohu, který měla na zádech, aniž by si něčeho všimla. O dva roky mladší žena jela také tramvají č. 4. I v tomto případě měl pachatel ulehčenou práci, protože cestující měla také batoh na zádech a nemohla jej kontrolovat. Slečna přišla o peněženku, platební kartu a doklady," shrnula úterní krádeže mluvčí policie Martina Korandová.

Tím však výčet krádeží nekončí. Další krádež kabelky řeší policisté ze středu města. Paní ve věku čtyřicet tři let přijížděla vlakem do Plzně, a když se před odchodem v kupé oblékala, někdo jí odcizil celou tašku, ve které měla mobilní telefon, klíče, doklady, platební kartu a 1000 korun.

Smůlu měl i muž, který navštívil hernu na Palackého náměstí v Plzni. Ihned po příchodu mu někdo nepozorovaně ze zadní kapsy kalhot vzal peněženku s doklady.

„I přestože škody nejsou extrémně vysoké, musí si každý okradený zařídit nové doklady a tím určitě stráví nějaký čas. Existuje také riziko, že někdo doklady zneužije. Proto je vhodné odcizení nahlásit policistům. Každý by si měl na svoje věci dávat dobrý pozor a hlavně nedat kapsářům příležitost," apeluje na veřejnost Korandová.