Proto byl v létě přeložen z karvinské věznice do Mírova na Šumpersku. Informoval o tom ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS). Vedení karvinské věznice však tuto informaci nepotvrdilo. Podle něj se zřejmě někdo chtěl dezinformací Kajínka zbavit.

„Podle mých informací nedošlo k pokusu o útěk, nicméně vězeňská služba získala operativní informaci, že by k takovému pokusu mohlo dojít. Proto byla zpřísněna bezpečnostní opatření a došlo i k převozu vězně do věznice Mírov,“ sdělil Pospíšil. Padesátiletý Kajínek byl přeložen na konci července. „ Byl už u nás dlouho a rotace vězňů je přirozená. Nezjistili jsme nic, co by nasvědčovalo, že plánoval útěk,“ řekl v úterý ředitel karvinské věznice Květoslav Jordán. Míní, že Kajínkův plán na útěk je dezinformací. „Může jít o vyřizování účtů mezi vězni. Mezi odsouzenými kolovala informace, že to někdo řekl, aby se Kajínka zbavil. Záviděl mu popularitu,“ dodal ředitel.

Krajský soud v Plzni uložil Kajínkovi doživotní trest v roce 1998 za dvojnásobnou nájemnou vraždu. Kajínka proslavil v říjnu 2000 útěk z věznice v Mírově. V prosinci však byl dopaden.