Podle obžaloby, která nyní zazněla u klatovského okresního soudu, sokovi poranil oko a zlomil očnici, dotyčný musel být dvakrát operován. Kodera, jemuž hrozí až tři roky vězení, tvrdí, že reagoval na útok soupeře. Ten ho měl praštit, když Koderovi držel ruce jeho kamarád ragbista. To ale dotyčný popřel.

Ivan Huzo u Krajského soudu v Plzni
Muže málem ubodal jen kvůli napomenutí. Čeká ho vězení a pak vyhoštění

Incident se odehrál letos 29. dubna před půlnocí v baru v Nýrsku. Kodera, jenž tam po zápase přišel s kamarády, se potkal s Ludvíkem I., se kterým má dlouhodobé spory. A nezůstalo jen u slov. Kodera podle obžaloby udeřil o 16 let mladšího muže sevřenou dlaní do obličeje, čímž mu způsobil poranění levého oka a zlomeninu spodiny levé očnice a stropu dutiny horní čelisti. „Zranění si vyžádala operační zákrok na stomatologické klinice Fakultní nemocnice Plzeň, a to rekonstrukci spodiny levé očnice titanovou individuálně tvarovanou síťkou, následně musela být kvůli dvojitému vidění provedena reoperace,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně Barbora Marešová.

Náhled obou hlavních aktérů na to, co se v podniku stalo, je diametrálně odlišný. Ludvík I. tvrdil, že ho Kodera napadl jako první, když ho natlačil na sloup a vyhrožoval mu. O chvíli později na něj měl zaútočit opětovně, ale to už padaly rány. „Kolik jsem jich dostal, nevím. Po první jsem instinktivně zaklekl a kryl si rukama obličej,“ tvrdil Ludvík I., jenž popřel, že by sám Koderu udeřil. Potvrdil také, že byl v době incidentu opilý. Policii nadýchal přes 1,7 promile.

Obří daňový únik, do něhož jsou zapleteni i obyvatelé Plzeňského kraje, odhalili policisté NCOZ. V rámci úkonů trestního řízení byly zajištěny finanční prostředky, auta, hodinky a více než 500 palet zboží.
Při kšeftech s čínským zbožím okradli stát o více než miliardu, teď sklapla klec

Kodera, který dle svých slov do té doby vypil maximálně jedno a půl piva, ale soudu řekl, že to bylo jinak a že on se cítí být spíše obětí než viníkem. Prohlásil, že když se s Ludvíkem I. potkal a začali si vysvětlovat věci, kvůli nimž mají už roky konflikt, přiskočili k němu jeho kamarádi z ragby a přidrželi mu ruce, aby zabránili vyhrocení sporu. „Jenže on toho využil a dal mi ránu pěstí do obličeje. Kamarádi mě pustili, a když jsem viděl, že chce v útoku pokračovat, ohnal jsem se rukou. Bylo to jen jednou, on pak upadl na zem. Bylo to nešťastné,“ prohlásil Kodera s tím, že zatímco jeho sok byl po jedné ráně zraněn, jemu se nic v podstatě nestalo, neboť je zvyklý inkasovat tvrdé údery.

Protože v baru nefungovaly kamery, které byly podle majitele už dva měsíce rozbité, rozhodnou o tom, co se přesně dělo, zřejmě výpovědi svědků. Těch bude při dalších líčeních slyšeno minimálně šest plus soudní znalec.