„Kolem poledne kontrolovali v Šafaříkových sadech nějakého mladíka. Podle dokladů a následné lustrace v policejních evidencích zjistili, že se jedná o 17letého mladíka, na kterého je vyhlášené celostátní pátrání,“ sdělila policejní mluvčí Simona Čejková.

O šest hodin později vyzvala hlídka v ulici Na Dlouhých v Plzni k prokázání totožnosti muže, který se klátivou chůzí pohyboval po chodníku. „Podle dokladu totožnosti zjistili, že jde o dvaačtyřicetiletého muže z Příbrami. Následná lustrace ukázala, že na něj soud vydal celostátní pátrání. Z dechu kontrolovaného byl navíc silně cítit alkohol, a tak jej muži zákona vyzvali k dechové zkoušce. Displej přístroje pak zobrazil neuvěřitelných 4,57 promile alkoholu. Noc strávil hledaný na protialkoholní záchytné stanici a po vystřízlivění jej čeká cesta k soudu,“ pokračovala mluvčí.

Úspěšný den měli také policisté ze Skvrňan, kteří v Lábkově ulici kolem druhé hodiny odpoledne kontrolovali dvacetiletého Plzeňana. „Jak se o chvilku později ukázalo, také tento mladík figuruje na seznamu celostátně hledaných osob. Konkrétně si jej vyžádal soudce Okresního soudu v Tachově,“ uzavřela Čejková výčet hledaných a nalezených mužů.