Před Krajským soudem v Plzni stanul v pondělí jednatřicetiletý Ukrajinec Volodymyr Synytsia. Ten měl loni na Štědrý večer bodnout do srdce v Třemošné u Plzně osmatřicetiletého cizince. Muž byl okamžitě mrtvý. Státní zástupkyně požaduje pro Synytsiu dvanáct let ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Vražda se měla stát po hádce na ubytovně, kde obžalovaný společně se známým a dalšími muži popíjeli alkohol. Synytsia měl podle obžaloby vzít ze stolu kuchyňský nůž s čepelí dlouhou 20,5 centimetru a muže bodnout do levého prsa. „Došlo k přetětí šestého žebra a k částečnému přetětí pátého žebra. Dále došlo k bodnému poranění osrdečníkového vaku a levé komory srdeční,“ četla státní zástupkyně z obžaloby s tím, že zranění vedlo k prudké a masivní krevní ztrátě, v důsledku čehož muž na místě zemřel.

Voda pro rybník Bolevák – v pátek bylo slavnostně zahájeno napouštění přečištěné vody z Berounky do Boleváku. V rámci republiky jedinečný projekt vyšel včetně stavby a technologie městskou kasu na 60 milionů korun.
Plzeň požaduje od starosty Malesic Tolara omluvu za jeho výroky. Ten to odmítl

Synytsia, který do Čech přijel pracovat v roce 2020, u soudu řekl, že se cítí být nevinný a s navrhovaným trestem nesouhlasí. Tvrdil, že neví, kdo muže zabil.

Soudce Jan Špeta četl výpověď mj. z dubna letošního roku. Tehdy Synytsia přiznal, že nůž byl jeho a používal ho na krájení zelí.

Na dotaz státní zástupkyně také uvedl, že se před příjezdem policie snažil rukama zastavit krvácení.

Svědkem vraždy měl být právě i krajan a známý obžalovaného, který Synitsiu označil jako vraha. Pak spáchal sebevraždu.

Soud bude pokračovatv následujících dnech.

ilustrační
Ženu srazilo auto, se středně těžkými zraněními skončila v nemocnici