„Kriminalisté po dobu několika měsíců sledovali a monitorovali pohyb jedenácti mužů. Kriminalisté postupně získali a vyhodnotili informace a měli tak důvodné podezření, že osoby páchají trestnou činnost v oblasti pěstíren konopí," řekla mluvčí policie Štěpánka Zatloukalová.

Ve čtvrtek 11. září policisté zadrželi skupinu všech jedenácti osob. Zadržení proběhlo standardním způsobem za přítomnosti zásahové jednotky. Tato skupina osob se zabývala zřizováním a provozem pěstíren konopí.

Kriminalisté v Dobřanech odhalili nesmírně rozsáhlou pěstírnu a zabavili několik desítek kilogramů sušiny a více než tisíc kusů rostlin konopí. Zabavené drogy poté odváželi v kamionu. Prostory byly vybaveny klimatizací, lampami a také kuchyňkou, sprchou a toaletou.

„Vzhledem ke skutečnosti, že muži tuto trestnou činnost páchali ve velkém rozsahu, může být trest odnětí svobody až ve výši deseti let. Není vyloučeno, že v průběhu vyšetřování se právní kvalifikace může změnit. Proti osmi osobám je trestní stíhání vedeno vazebně," dodala mluvčí.