Policisté a záchranáři zasahovali ve čtvrtek večer ve Štruncových sadech, kde se ještě před utkáním poprali fanoušci Dinama Záhřeb. O potyčce informovala mluvčí policie Iveta Kořínková. "Před fotbalovým stadionem proběhl zákrok pořádkové jednotky proti fanouškům GNK Dinamo Záhřeb," sdělila mluvčí. 

Záchranáři z místa odvezli dva muže zasažené pepřovým sprejem a jednoho se zraněním nohy. Při zákroku se zranil i jeden policista. 

Podle neoficiálních informací se někteří chorvaté chtěli dostat na stadion. Měli také zaútočit železnými zábranami na policejní koně a odhazovali zapálené světlice.

V souvislosti s incidentem policisté zadrželi dva agresory. "Osoby jsou již propuštěny," uvedla mluvčí policie v pátek dopoledne. 

Policisté očekávali příjezd přibližně tisícovky fanoušků záhřebského klubu. Během čtvrtka se jejich skupinky pohybovaly v centru města. "Největší počet fanoušků se nachází v okolí náměstí v místních restauračních zařízeních," sdělila ve čtvrtek odpoledne Kořínková.

V pohotovosti byli policisté z řad pořádkové policie, cizinecké, dopravní i kriminální služby, kteří dohlíželi na dodržování veřejného pořádku a bezpečnosti nejen v okolí fotbalového stadionu. Do akce byli nasazeni i členové antikonfliktního týmu a v terénu se pohybovali i psovodi se služebními psy. "Byly řešeny celkem 3 přestupky, 2 neuposlechnutí výzvy nebo pokynu policisty a 1 použití pyrotechniky na stadionu," poznamenala mluvčí policie. 

Fanoušci vyprovokali konflikt už v noci na čtvrtek v jednom z plzeňských barů.