„Muže jsme z věznice převáželi v neděli po desáté hodině," potvrdila mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková.

Expolicista se v cele předávkoval léky, do nemocnice byl přivezen v bezvědomí. „Jeho stav je stabilizovaný, musí však zůstat na JIPce," řekla mluvčí  Fakultní nemocnice Gabriela Levorová.

Babyka se o sebevraždu nepokusil poprvé. Údajně si v době před vraždou vařil i "nějaké lektvary", které by mu pomohly k sebevraždě. Stejně postupoval i během doby, kdy se skrýval v lesích nedaleko Zábělé. Tehdy si dělal nápoje z jedovatého tisu. 

Pokus o sebevraždu v cele prošetřuje také Generální inspekce bezpečnostních sborů. "Máme kompetenci nad příslušníky vězeňské služby, tudíž zjišťujeme, jestli nedošlo k nějakému porušení povinnosti z jejich strany," řekla mluvčí GIBSu Radka Sandorová. 

Podle státního zástupce Martina Rykla, který Babykovu kauzu dozoruje, je vyšetřování případu takřka skončeno. „Nemám informace o jeho aktuálním zdravotním stavu a o tom, jak dlouho jeho léčení potrvá. Původní předpoklad byl takový, že zhruba do konce ledna skončíme vyšetřování a obviněný bude seznámen se spisem," uvedl Rykl.

Miloš Babyka

Jak již bylo zmíněno, Babyka se podle všeho nepokusil o sebevraždu poprvé. „Po jeho zatčení proběhlo v tisku, že on už se chtěl zabít, když byl loni na útěku. Do jaké míry bylo tohle míněno vážně, bude muset zvážit soud," sdělil Rykl. Podotkl, že Babyku už v rámci vyšetřování zkoumal psycholog a psychiatr. „Ti se budou k jeho osobnosti vyjadřovat před soudem," řekl žalobce.

Pětatřicetiletý bývalý příslušník pražské cizinecké policie Babyka čelí obvinění z vraždy, za niž mu hrozí až 20 let vězení. Je podezřelý, že loni na konci srpna před domem v Sokolovské ulici na plzeňském sídlišti Lochotín pobodal svou manželku. Záchranka převezla ženu v kritickém stavu do nemocnice, kde zemřela. Muž byl pak na útěku, dokud ho po týdnu v lese na kraji Plzně nezadržela GIBS.

Mohlo by vás zajímat:

VIDEO: Zatčení Miloše Babyky. Podívejte se, kde se skrýval

Vyšetřovatele zajímají vztahy v rodině i stav expolicisty Babyky

Na Babyku čekalo komando už den před zatčením. Jídlo mu dodával komplic

Babyka je obviněn z vraždy. Útěk mu překazilo komando