Jeho o jedenáct let mladší přítelkyni Jiřině Šlehoferové, která je v invalidním důchodu, soud vyměřil dvouapůlletý trest s podmíněným odladem na tři roky. Partnerskou dvojici z Domažlicka soud uznal vinným z vydírání.

Pár se ocitl před soudem kvůli incidentu z loňského 
11. září. Podle spisu tehdy kolem 16. hodiny v bytě ve Staňkově napadli Navrátilovu bývalou přítelkyni Václavu (39). „Obžalovaný ji udeřil pěstí do obličeje," sdělila státní zástupkyně. Šlehoferová pak měla na stůl položit nůž s tím, ať si napadená ořeže vlasy. Ta to údajně odmítla, jenže nože se podle obžaloby chopil Navrátil a vlasy ženě uřezal sám. Poté jí měl ještě vyhrožovat, že pokud něco někde nahlásí, vypálí jí byt.

Navrátil před soudem přiznal, že ženě dal facku, o vlasy se však podle jeho slov připravila. Verzi svého partnera před soudem potvrdila i Šlehoferová, která o poškozené navíc řekla, že byla tehdy pod vlivem pervitinu, který pravidelně užívá.

Soud však obžalovaným, kteří měli v minulosti problémy i s ostatními nájemníky domu, neuvěřil a uznal je vinnými z vydírání.

Oba jmenovaní si ponechali lhůtu pro podání odvolání. Rozhodnutí zatím není pravomocné.

Čtěte také: Ženu udeřil a ořezal jí vlasy, stojí v obžalobě