Řada domovních i nebytových prohlídek a zadržení 32letého muže a 41leté ženy. Tak vypadal akce v jedné z obcí na Přešticku, při které policie uzavřela varnu pervitinu. "Při prohlídkách jsme zajistili několik igelitových sáčků obsahující nezjištěnou bílou krystalickou látku, chemické látky potřebné k výrobě pervitinu, různé laboratorní vybavení, několik kanystrů a plastových láhví s obsahem nezjištěné tekutiny a torzo vozidla," informovala mluvčí policie Ivana Jelínková o rozsahu akce. "Lustrací jsme zjistili, že vozidlo bylo dříve odcizeno v Německu," dodala mluvčí s tím, že zajištěné látky policie podrobí znalecké expertíze.

Do akce bylo nasazeno několik desítek policistů. "Při samotné akci se pokusil 32letý muž o útěk. Po předchozích opakovaných výzvách stále utíkal, proto jeden z policistů varovně vystřelil. Muž ale stále utíkal, mezitím si jej však nadběhl další z policistů a zadržel ho," řekla mluvčí.

Policejní komisař následně zahájil trestní stíhání. "Kriminalisté obvinili dvojici z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," doplnila Jelínková s tím, že v průběhu vyšetřování se může kvalifikace činu ještě rozšířit. Muže poslal soud do vazby.

Vazební zasedání k vraždě ze Zdemyslic
FOTO, VIDEO: Chtěl jsem ji zabít, řekl u soudu obžalovaný z vraždy spolužačky