V uplynulých měsících řešil dva případy drogové trestné činnosti Toxi tým z oddělení obecné kriminality územního odboru Plzeň-venkov. Trestní stíhání, při kterém policejní komisař obvinil 48letého muže pocházejícího z jižního Plzeňska ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, bylo zahájeno v první polovině března letošního roku a předcházela mu domovní prohlídka a prohlídka jiných prostor a pozemků v rodinném domě v menší obci na Přešticku, a také v jednom z bytů v Plzni.

| Video: Youtube

"Tu policisté provedli na začátku ledna letošního roku ve spolupráci s krajskou zásahovou jednotkou a zadrželi při ní podezřelého muže. Dále zajistili 119 kusů vzrostlých rostlin konopí, sušinu o hmotnosti téměř 5,6 kilogramů, 43 sazenic i věci potřebné pro tzv. in-door pěstování rostlin konopí, jako například pěstební stan, vzduchotechniku, elektroinstalaci, nádoby a síta pro výrobu hašiše," uvedla policejní mluvčí Eva Červenková s tím, že v případě druhé odhalené pěstírny obvinil policejní komisař začátkem dubna letošního roku 48letého muže, který pochází z jižního Plzeňska, ze spáchání dvou trestných činů, a to z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z nedovoleného ozbrojování.

"Při domovní prohlídce v obci nedaleko Stoda, která se uskutečnila ve spolupráci s plzeňskou zásahovou jednotkou, policisté nalezli a zajistili 54 kusů vzrostlých rostlin konopí, více než 3,5 kilogramů sušiny, téměř 4 gramy slisovaného rostlinného materiálu ve tvaru kuličky a věci potřebné pro in-door pěstování konopí.  Kromě toho i policisté zajistili několik střelných zbraní včetně střeliva. Dvě ze zbraní byly dokonce amatérsky upravené tak, že spadají do kategorie zakázaných zbraní. Jak policisté následně zjistili, muž není a nikdy nebyl držitelem zbrojního průkazu," dodala mluvčí.

Oba obvinění muži jsou v současné chvíli stíhání na svobodě a v případě pravomocného rozhodnutí soudu jim hrozí trest odnětí svobody ve výši až deset let.