Krajský soud v Plzni začal v úterý v hlavním líčení projednávat jednadvacet let starou vraždu ženy původem z Ukrajiny, kterou měli zvláště brutálním způsobem zabít tři Ukrajinci.

Při úterním zasedání byla mimo hlavní líčení vyslechnuta jedna svědkyně a hlavní líčení bylo přerušeno, protože se obžalovaní nedostavili.

Dle obžaloby se v lednu 1998 muži dohodli a v Karlových Varech tehdy dvacetiletou ženu napadli a rukama, ocelovou tyčkou a bodnou zbraní ji usmrtili. Napadení tehdy zahlédl chodec se psem, který muže varoval, že na ně zavolá policii, a ti se rozprchli. Oběť pak záchranáři převezli do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde mladá žena svým zraněním podlehla. Motiv vraždy není zatím jasný.

VŠECHNO POPŘELI

Dle spisu agresoři vinu popřeli a všichni shodně vypověděli, že zavražděnou neznali a že se v inkriminovanou dobu nacházeli na Ukrajině ve městě Čerkasy.

Proti tvrzení obžalovaných však hovoří několik svědků. Jeden z nich s Ukrajinci pracoval na rekonstrukci hotelu v Karlových Varech a všechny tři podezřelé při výslechu na fotografiích identifikoval.

Obviněné ztotožnila také další svědkyně, zaměstnankyně hotelu, která uvedla, že trojice mužů z hotelu odjela den poté, co byla žena napadena. Ukrajince navíc usvědčily také biologickéa pachové stopy.

Podle informací Deníku je jeden z obviněných v ukrajinském vězení a další dva se nacházejí zřejmě mimo Českou republiku. Za vraždu jim hrozí až patnáct let nebo výjimečný trest.