Jeden ze tří zraněných policistů, do jejichž vozu v Kaznějově řidič naboural, se už vrátil do práce, kolegové ještě ne. A řidič skončil ve vazbě.

„Dva policisté, kteří byli z místa nehody převezeni k lékařskému ošetření, jsou stále v pracovní neschopnosti. Třetí ošetřený na místě opět nastoupil do služby," uvedl policejní mluvčí Jan Koželuh.

Podle našich informací má jeden policista pohmožděnou ruku, druhý nosí krční límec a má naštípnutý palec u nohy.

Na téma vytvoření zátarasu a často pokládanou otázku, proč policisté zůstali uvnitř vozu, mluvčí odpověděl, že muži postupovali přesně v souladu s výcvikem. Kdyby automobil opustili a stíhaný vůz by kolem nich projel, než by se do vozu vrátili a vydali se za ním, mohli by ztratit cenné minuty.

Čtyřicetiletého řidiče z obce Bitozeves na Lounsku, který vše způsobil, poslal soud do vazby na doporučení kriminalistů. „Muži již sdělili obvinění ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," konstatoval Koželuh. Řidič má ale podle všeho na kontě ještě další protiprávní jednání, což mu v budoucnu určitě nepřilepší.

„Dopravní nehodou, kterou řidič způsobil a dalšími okolnostmi jeho jednání se dále zabývají policisté z Dopravního inspektorátu Plzeň–venkov," dodal mluvčí.

Čtěte také: Ujíždějící řidič naboural v Kaznějově do zátarasu. Zranil tři policisty