První útok se odehrál z pátku na sobotu v Borské ulici v místech, kde se zdržují lidé bez domova. Záchranáři, přivolaní ženou, která slyšela křik, si vyžádali na pomoc policisty, až pak se do nebezpečných prostor vydali.

„Poté, co byla policisty zajištěna bezpečnost místa, jsme ošetřili muže, ročník 1989, který utrpěl bodné zranění hrudníku. Byl transportován na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň,“ řekla Deníku krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová. „Mělo dojít k rozepři mezi několika muži, která skončila fyzickým napadením. Po pachateli či pachatelích stále pátráme,“ informovala krajská policejní mluvčí Michaela Raindlová. Dodala, že byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví.

Muž ohrožoval nožem ženu v plzeňském trolejbusu
Muž ohrožoval nožem ženu v plzeňském trolejbusu. Pak se ukryl ve křoví

Druhý případ se stal v pondělí nad ránem v Martinské ulici v jednom z barů nedaleko centra města.

„Mladý muž tady zaútočil po krátké slovní rozepři na jednoho z hostů. Muž chtěl nejdříve po barmance nalít alkohol. Ta to odmítla se slovy, ať se nezlobí, že již zavírá. Muž se začal chovat agresivně, z kapsy vytáhl zavírací nůž a začal návštěvníkům baru vyhrožovat. Přitom jednoho z nich zranil,“ uvedla Raindlová s tím, že 21letý útočník následně z místa utekl. Po chvíli byl ovšem zadržen hlídkou policistů z obvodního oddělení Plzeň Skvrňany. Zraněného si mezitím převzali do péče záchranáři. „Muž, ročník 1983, měl velké štěstí. Byl zasažen na místě, kde kdyby pachatel přitlačil, tak ho zabil. Naštěstí rána byla povrchová,“ doplnila Svobodová. „Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Případem se nadále zabývají a prověřují veškeré okolnosti,“ uzavřela Raindlová.