K incidentu, po němž napadený mladík skončil v nemocnici, došlo kolem osmé hodiny večer v blízkosti laviček nedaleko Andělíčka. K muži, který zde čekal na svou přítelkyni, přistoupila dvojice slovensky hovořících mužů a bezdůvodně jej začala napadat.

"Pachatelé na muže zaútočili pěstmi a kopy nohou, kdy údery vedli především do oblasti hlavy. V bití pokračovali i poté, co poškozený v důsledku útoku upadl na zem," popsala incident policejní mluvčí Hana Štefflová. Během útoku se agresoři pokusili mladíkovi ukrást pozlacené hodiny, to se jim však nepovedlo. Než se jim podařilo z místa činu zmizet, stihli však poškozeného obrat o mobilní telefon a zlatý řetízek.

"Napadený muž byl s řadou oděrek a podlitin a vykloubeným ramenním kloubem převezen do plzeňské nemocnice," sdělila Štefflová.

Dvojici pachatelů krátce před útokem zachytila v nedaleké prodejně potravin kamera. "První z mužů je starý zhruba 20 let, baculaté postavy a vysoký zhruba 170 - 172 centimetrů. Vlasy má vyholené strojkem a oblečen byl do maskáčové mikiny a tmavých tepláků. Druhý z pachatelů je zhruba stejného věku a výšky, má tmavě hnědé vlasy, které jsou po stranách halvy zcela vyholeny. V ústech mu na horní čelisti pravděpodobně chyběl či byl zbarven do černa špičák nebo řezák. Oblečen byl do tmavé mikiny a tmavých kalhot. Oba muži hovořili slovensky," řekla k popisu dvojice policejní mluvčí.

Policie se s prosbou o pomoc v pátrání nyní obrátila na veřejnost. "Žádáme všechny občany, kteří se v předmětné době pohybovali na místě činu či v jeho bezprostředním okolí a všimli si podezřelého chování jakékoli osoby, a také všechny, kteří mohou identifikovat muže zachycené na fotografiích z kamerového záznamu, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158," dodala Štefflová.