Kdyby ji nezastavil další obyvatel plzeňské ubytovny, zřejmě by partnera opilá Slovenka Blažena Tamášová (45) umlátila k smrti. I tak ho připravila o kus nosu a způsobila mu řadu dalších těžkých zranění. Od plzeňského městského soudu odešla žena v pátek s podmínkou.

Incident se odehrál letos 13. června v podvečer na ubytovně v Lobezské ulici v Plzni. Tamášová, která měla v sobě více než 2,5 promile alkoholu, tam velmi surově zaútočila na svého o deset let mladšího partnera Karla L., s nímž žije už sedm let, od doby, co přišla do Čech. Podle státního zástupce Michala Klímy mu zasadila několik ran paličkou a přestala s útoky, až když jí zbraň sebral další spolubydlící, jenž se k tomu nachomýtl. „Bylo tam hrozně krve. Kdybych nepřišel a paličku jí nevzal, tak ho snad zabila. Ona je taková malá, ale on jen seděl a ona ho mlátila. Je vidět, co dělá chlast,“ řekl muž Deníku na chodbě soudu.

Zdroj: Deník/Milan Kilián

Karel L. přišel po ranách paličkou o část nosu a utrpěl řadu dalších zranění. A to ještě dopadl dobře, podle znalců mu mohla zběsilá žena způsobit ještě závažnější újmu, např. poranit mozek.

I přesto s ní ale k soudu přišel a řekl, že si nepřeje, aby byla potrestána. „Odpustil jsem jí,“ svěřil se Deníku.

Markéta V. u Krajského soudu v Plzni při vynesení již třetího tamního rozsudku.
Venušiny kuličky v ústech, znásilňování. Dítě prožilo peklo, žena dostala 4 roky

Do ohrádky pro svědky vůbec nepředstoupil, neboť jednání bylo velmi rychlé. Tamášová vše přinala. „Je mi líto, co jsem udělala. Doznávám se k tomu,“ řekla soudu brečící cizinka s tím, že ke konfliktu došlo kvůli penězům. „Šel pro ně a nic nedonesl. To mě rozčílilo,“ prohlásila Tamášová, která v Čechách nepracuje a žije jen z dávek. O její jedenáctiletou dceru se stará její matka na Slovensku. Ani surový útok prý jejich vztah s Karlem L. nezkalil. „Jsme pořád spolu. Miluji ho, bez něj neumím ani spát,“ tvrdila a požádala o uzavření dohody o vině a trestu. Se státním zástupcem se skutečně dohodla. I když jí hrozilo vězení na tři roky až deset let, shodli se na trestu 2,5 roku, podmíněně odloženém na stejně dlouhou zkušební dobu. K trestu pod spodní sazbou jí pomohlo nejen doznání a lítost, ale i fakt, že dosud byla bezúhonná, nebyla trestána ani pro přestupek. Soudní senát v čele se soudkyní Lenkou Prýcovou dohodu schválil a ta nabyla právní moci. „Dávejte si pozor a spory s partnerem neřešte v afektu,“ varovala Tamášovou při odchodu ze soudní síně Prýcová. Žena však vydržela jen na chodbu. Tam na partnera křičela, že je vše jeho vina a že s ním končí. V hádce poté odešli.