Čin se stal na státní svátek v obci proslavené slavnostmi jablek. „Poškozenou čtyřiasedmdesátiletou ženu měl její rodině známý muž v jejím domě fyzicky napadnout a vyhrožovat jí nožem a sekerou. Pachatel se k domu dostal po poškození dveří u stodoly. Když žena uslyšela hluk z venku, šla se podívat na dvorek, toho pachatel využil a zatlačil seniorku zpět do domu,“ popsala policejní mluvčí Eva Červenková s tím, že lupič poté stařenku donutil, aby si v chodbě sedla a lepicí páskou jí svázal ruce a také přelepil páskou ústa. A chtěl po ní peníze. Po celou dobu ohrožoval seniorku nožem, ale naštěstí ji nezpůsobil žádné vážné zranění. Z kabelky si vzal finanční hotovost jeden tisíc korun a z jejího mobilního telefonu si vynutil přístup do internetového bankovnictví, ze kterého si převedl na svůj účet částku 250 tisíc korun. Jakmile získal, co chtěl, z místa utekl.

Policie v Plzni řeší násilnou smrt ženy, pátrá po vrahovi.
Muž v Plzni měl surově zavraždit vlastní matku. Policisté už ho zadrželi

„Policisté ihned po pachateli začali intenzivně pátrat. Zorganizovali rozsáhlou pátrací akci, do které byly nasazeny desítky policistů a pátralo se i za pomoci policejního vrtulníku,“ popsala Červenková. Ve spolupráci se zásahovou jednotkou se kriminalistům z územního odboru Plzeň – venkov za dva dny po přepadení podařilo zadržet lupiče v malé obci na severu Plzeňska. Policisty přitom čekal bonus. V objektu, kde se nacházel pachatel, totiž odhalili i nelegální varnu pervitinu. „V této souvislosti policisté na místě zadrželi dalších šest osob – čtyři muže a dvě ženy. Na tomto případu policisté dále pracují,“ doplnila Červenková.

Policejní komisařka z územního odboru Plzeň – venkov v neděli obvinila čtyřiadvacetiletého muže ze spáchání trestného činu loupeže. V nejbližší době by měl soud rozhodnout o jeho vzetí do vazby.