Učinil tak poté, co v soudní síni dlouze rozmlouval se svým advokátem Janem Kolárem. Ten mu jeho snahu rozmluvil.

Kokiho poslal plzeňský krajský soud v lednu 2007 na deset let za mříže za obchod s drogami. Soudu se podařilo prokázat, že muž před pěti lety prodal více jak tři sta gramů pervitinu šesti občanům Spolkové republiky Německo. Jeden z odběratelů, Roman Kafurke, ho nakonec svou výpovědí usvědčil. Koki se tehdy proti rozsudku na místě odvolal, ale neuspěl. Rozhodnutí totiž krátce nato posvětil pražský vrchní soud.

Kafurke byl jediný z celé německé šestice, který k věci promluvil. A to i přesto, že česká strana žádala Německo formou právní pomoci o výslech všech cizinců. Zbylá pětice se ale rozhodla mlčet, což umožňují stanovy mezinárodního prá­va.

A to leží Kokimu dodnes v žaludku. Po soudu nyní požadoval, aby cizince znovu vyslechl. „Došlo k zásadnímu omylu. Já jsem byl zařazen k mezinárodní organizované skupině, ale podle mě nebyl tento důkaz naplněn,“ nechal se slyšet před soudem. Podle něj by výslechem cizinců vyšly najevo nové skutečnosti, které by svědčily v jeho prospěch.

Soud však po této výpovědi Kokiho poučil, že k obnově procesu jsou zapotřebí zcela nové důkazy, a nelze se tudíž odvolávat na návrhy, které už byly soudu známé v minulosti a které už jednou prováděl. „Zdůvodnění rozsudku je na více než šedesáti stranách. Zdejší soud měl důkazů dostatek, svědčí o tom i rozhodnutí vrchního soudu,“ sdělila krajská státní zástupkyně Věra Brázdová a navrhla, aby soud případ znovu neotevíral.

Koki se po návrhu žalobkyně poradil s advokátem a žádost vzal zpět. Podle soudu se rozhodl správně, senát by totiž jeho žádosti nevyhověl, právě proto, že Koki s žádnými novými důkazy nepřišel.

Společně s Kokim byl před dvěma a půl lety odsouzen i o osm let mladší Vojtěch Kouba. Toho soud uznal vinným z jednoho prodeje pervitinu a potrestal jej podmínečným osmnáctiměsíčním trestem. Koki nejprve u soudu tvrdil, že Kouba dohazoval zákazníky, pak to odvolal a popíral, že by vůbec kdy s Němci obchodoval.