Obžalovaný měl v říjnu 2018 v Rokycanech střelit svoji družku do hlavy přímo před zraky jejich malého syna. Žena na následky zranění následně zemřela v nemocnici. Za vraždu hrozí čtyřiačtyřicetiletému muži až 18 let za mřížemi.

Soud dnes pokračoval výslechem psychologů a psychiatrů, kteří se shodli na tom, že obžalovaný netrpí žádnou duševní poruchou a v době činu dobře věděl, co dělá. „Jde o osobnost impulsivní, agresivní a lhostejnou vůči společenským normám. U posuzovaného bylo rovněž zjištěno násilné chování vůči družce,“ uvedla soudní znalkyně Martina Rezková s tím, že obžalovaný nejednal pod vlivem návykových látek. „Útok nebyl plánovaný, ani promyšlený. V posuzovaném je nakumulovaná žárlivost na partnerku,“ dodala.

Ilustrační fotografie.
Turisté riskují své životy

Aliova družka čekala osudného večera v autě na sedadle spolujezdce na kamarádku, až skončí v práci. Spolu s ní seděl ve voze na zadním sedadle i pětiletý syn partnerů. Podle státního zástupce obžalovaný přistoupil k vozu, otevřel přední dveře u spolujezdce a po hádce s ženou vytáhl z kapsy bundy pistoli ráže devět milimetrů. „Zbraň si před činem opatřil na přesně nezjištěném místě, aniž by měl oprávnění k jejímu držení. Po krátké slovní rozepři namířil na hlavu poškozené a jednou vystřelil,“ uvedl státní zástupce.

Zdroj: Deník / Lenka Prokšová

Obžalovaný už při dřívějších výsleších uvedl, že svou družku zabít nechtěl. Se zbraní v ruce po ní údajně pouze požadoval odpověď, kde celý den byla. „Pak najednou padl výstřel a já viděl jen kouř. Šel jsem zpátky do auta a potom už si nic nepamatuji,“ řekl Aliu s tím, že kdyby ji chtěl zabít, mohl to udělat kdykoliv předtím.

Cizinec byl v minulosti šéfem narkomafie a údajně i informátorem policie. V srpnu 2017 byl podmínečně propuštěn z vězení.

Strom v kolejišti zastavil provoz na trati mezi Chodskou Lhotou a Hlubokou
Hasiči od časného rána zasahují u popadaných stromů