S tříletou podmínkou a zkušebním pětiletým odkladem odešel v úterý od Krajského soudu v Plzni devětadvacetiletý Josef S. z Chebu, který loni v září na cestě mezi Chebem a nedalekým Horním Pelhřimovem sexuálně zneužil čtrnáctiletou dívku. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce se proti výši trestu odvolal.

Muž dívku nejprve oslovil s tím, zda neví, kolik je hodin. Pak se jí zeptal, jestli nechce vidět jeho penis. Dívka odpověděla, že ne. Dala se na útěk a přitom volala na policii, že ji obtěžuje neznámý muž.

Josef S. dívku dohnal, chytl ji za batoh a násilím ji donutil, aby mu rukou třela přirození až do vyvrcholení. Po činu ji dal 400 korun a řekl, že to bude jejich tajemství.

Odsouzený se u soudu k činu přiznal. „Chtěl bych se dívce a její rodině omluvit. Strašně mě mrzí, co se tam odehrálo. Vyčítám si to každý den a nedokáži si představit, jak se musela cítit,“ řekl se slzami v očích Josef S.

Dodal také, že se celý život chová slušně a nikdy by ho nenapadlo, že něco takového spáchá. „Stydím se,“ poznamenal.

Natáčení snímku Oběť v nemocnici v Klatovech. Fotografie zachycují hlavní herečku Vitu Schmachelyuk, herce Gleba Kuchuka, který ztvárňuje jejího syna, dále vyšetrovatele Igora Chmelu, režiséra Michala Blaška a další členy štábu.
O natáčení na Plzeňsku je zájem. Teď tu budou Svěrákové točit Betlémské světlo

Státní zástupce pro Josefa S. požadoval tříletý trest ve věznici s ostrahou, ale mužovo doznání a projevená lítost přispěly k tomu, že dostal podmínku s pětiletým odkladem.

„Doznal se, svého činu upřímně litoval a předtím vedl řádný život. Podle soudního senátu šlo o mimořádný exces,“ odůvodnil rozhodnutí soudce Jan Hostaš.

Josefu S. také přilehčily znalecké posudky psychiatryně a psycholožky. Ani jedna ze znalkyň totiž u něj neprokázala sexuální deviaci či sklon k agresivitě. Konstatovaly, že Josef S. je heterosexuální a orientuje se na zralé ženy. Odsouzený podle svých slov od činu trpí psychickými problémy a bere léky proti záchvatům paniky.