Jeho poslední obětí byla třiadvacetiletá žena, která se šla poslední březnovou sobotu kolem půl třetí odpoledne projít k rozhledně na Chlumu. Násilník k ní přistoupil zezadu a s nožem v ruce si vymohl sex. Pak nasedl na malý straší šedozelený motocykl a odjel.

Další znásilněné

Policistům se podařilo zjistit, že tato dívka však nebyla jedinou obětí tohoto násilníka. Podle dostupných informací mladík na stejném místě téměř před pěti lety znásilnil dívku, které ještě nebylo ani patnáct let. Tehdy však ještě počkal, až se sešeří. „Dívce měl vyhrožovat zabitím,“ sdělila k tomu Václavová.

Asi o rok později se násilník znovu vydal ukojit své choutky. Bylo to v listopadu 2006. „V prostoru pod viaduktem na Doubravce měl pachatel ve večerních hodinách znásilnit mladistvou dívku, které měl ke krku přiložit nůž,“ popsala Václavová.

Kriminalisté mají zato, že mladík má na svědomí i pokus o znásilnění dívky školou povinné na Doubravce v květnu 2008. Děvče se akorát vracelo ze školy, když jej muž přepadl. „Školačce měl ke krku přiložit plastovou atrapu zbraně. Jí se však podařilo ze sevření pachatele uvolnit a z místa utekla,“ uvedla Václavová.

Dvanáct let

Násilník si v pondělí z rukou kriminalistů převzal obvinění ze znásilnění a ve středu jej soudce poslal do vazby.

„Mladíkovi hrozí až dvanáctiletý pobyt za mřížemi," uzavřela Václavová.