Mladá žena, jejíž tělo objevili v noci na úterý kolemjdoucí u Papírenské lávky v Plzni, si s největší pravděpodobností sáhla na život sama. „Krajští kriminalisté, kteří se prověřováním tohoto případu zabývají, se na základě předběžných výsledků soudní pitvy, jež proběhla ve středu, a na základě dosud zjištěných skutečností přiklání k verzi, že žena s největší pravděpodobností spáchala sebevraždu,“ sdělila policejní mluvčí Pavla Burešová.

Venkovní bazén v Plzni na Lochotíně
Vandalové vytrhali z bazénu nerezové trubky, zůstává uzavřen

Bezvládné tělo leželo u cyklostezky, která vede podél řeky Radbuzy. Zhruba 100 metrů od lávky u plotu domova pro seniory. Přivolaní záchranáři už nemohli dívce pomoci, lékař jen konstatoval smrt. „Policisté na místě zajistili maximální možný počet stop, byl nalezen i zakrvácený nůž. Zajištěné stopy a předměty budou podrobeny zkoumání,“ sdělila v úterý mluvčí Veronika Hokrová. Vyšetřovatelé tak zatím předběžně vyloučili verzi, že by 20letou dívku někdo usmrtil. Kriminalisté se ale případem nadále intenzivně zabývají.

„Trestní řízení samozřejmě pokračuje výslechy svědků a dalšími procesními úkony,“ dodala Pavla Burešová.

Sebevraždy v České republice tvoří zhruba 1,5 % celkového počtu úmrtí. Pokud jde o roční období, nejvíce sebevražd bývá právě kolem dubna – jejich počet roste od ledna, v dubnu dosahuje maxima a od května počet klesá.

Náhodní kolemjdoucí našli nedaleko papírenské lávky tělo mrtvé
U Papírenské lávky našli v noci mrtvou ženu