Právě tak zaujala kuchaře jednoho z plzeňských gymnázií Pavla Adamovského. Ten se schůzky s fiktivní Sárou sice nedočkal, zato připravil o panenství Dianu, o které si myslel, že je Sářina sestřenice. Teď mu hrozí až osm let vězení.

Sedmadvacetiletý kuchař z Vochova si včera u severoplzeňského soudu vyslechl obžalobu ze zločinu pohlavního zneužití. Adamovský vinu popírá. Na pravém Dianině profilu si prý nevšiml, že je dívenka nezletilá. Že jí ještě nebylo 15 let, však podle obžaloby věděl.

Diana použila k vytvoření Sáry na seznamce fotku cizí blondýnky, která se Adamovskému líbila. Ohodnotil ji nejvyšší známkou, což odstartovalo chatování přes další profil smyšlené devatenáctky na facebooku. „Každý má nějaký falešný profil, chtěla jsem to také zkusit,“ vysvětlila dívka, proč se rozhodla vystupovat jako dospělá slečna.

Posílali si fotky

Adamovský se prý začal s neexistující Sárou sbližovat, probírali spolu názory na různé sexuální praktiky a posílali si i fotografie intimních partií. Když mladík neustále vyžadoval schůzku, začala se dívka vymlouvat. Poslala mu odkaz na „sestřenici Dianu“, což už byl její pravý profil. I tady prý vystupovala kvůli věkovému omezení k vytvoření účtu jako starší, prý ale maximálně o dva roky. Diana měla vysvětlit Pavlovi, co se děje se Sárou, že jela třeba za přítelem, a proto se neozývá.

Nakonec se chtěl Adamovský sejít alespoň s Dianou. „Chtěl vědět, jestli jsem já pravá, že pak bude pravá i Sára,“ uvedla dívenka. Myslí si, že právě na první schůzce už Pavlovi řekla, kolik jí let. Přesto si s ní začal psát podobným způsobem, jako se Sárou. I jako Diana mu poslala fotky svého přirození.
Nebrala to vážně

Adamovský tvrdí, že se skutečný Dianin věk dozvěděl až od policie na začátku vyšetřování. „Přišla mi jako normální patnácti nebo šestnáctiletá holka,“ vypověděl. Po prvním setkání se s ní začal po chatu domlouvat na pohlavním styku. Dívka prý přesto nečekala, že k němu opravdu dojde. „Myslela jsem, že si dělá srandu. Nebrala jsem to vážně a odpověděla, že jo,“ uvedla Diana.

Adamovský to však vážně bral a podle plánu vyzvedl Dianu v Plzni a zamířil s ní do touškovského bytu. Nechal si namasírovat záda, pak začal holčinu svlékat. „Nebránila se. Mazlili jsme se, prováděl jsem orální sex, pořád jsem se ptal, jestli se jí to líbí. Pak jsem se zeptal, jestli můžu. Kývla,“ popsal obžalovaný.

Diana vše líčí trochu jinak. Tvrdí, že sex nechtěla, ale mlčela, protože se bála, i když Adamovský agresivní nebyl.

Cestou zpět měl kuchař holčinu nabádat, aby o zážitku mlčela. „Prý by měl průšvih, že by ho zavřeli, protože mi nebylo 15,“ vypověděla Diana. Podle obžalovaného ale měla být důvodem tajemství Sára, na kterou si stále myslel. Že neexistuje, mu totiž dívenka nikdy neprozradila.

Zasáhla sestřenice

Diana opravdu o Pavlovi mlčela a dál si s ním psala. Její pravá sestřenice Kristýna však znala heslo, přihlásila se na Dianin profil a přečetla si lechtivé rozhovory. Ty poslala Dianinu otci, který vše oznámil policii. Dívku rodiče zarazili právě ve chvíli, kdy opět seděla v kuchařově autě na cestě do Touškova. „Máma brečela do telefonu, ať se okamžitě vrátím,“ prozradila Diana s tím, že až pak přiznala, co se stalo.