Nejprve Mikov skončil ve vazbě a teď ho soudce Boris Valový poslal za mříže, byť ne nadlouho. Pak ho čeká vyhoštění. České ženy si tak mohou oddychnout.

Mikov, který byl v minulosti odsouzen v Bulharsku za krádeže, je z rodiny, která je usídlena po celé Evropě. Jeho matka žije v Řecku, bratr v Holandsku, jeho syn i se svou matkou v Itálii. Sám Mikov se poslední dobou zdržoval v Česku, kde má také příbuzného. Pracoval tu na černo, kromě toho začal se sexuálními delikty. Nejprve se jen odhaloval, podle informací Deníku i ve veřejné dopravě, a pak si dovoloval stále více.

Zdroj: Deník/Milan Kilián

Začalo už docházet i k osobním kontaktům s cizími ženami, za jednou vnikl dokonce na WC. Byl vzat do vazby a liberecký okresní soud ho loni v červnu odsoudil za pokus znásilnění a výtržnictví ke třicetiměsíčnímu trestu, který mu byl odložen na zkušební dobu tří let, a byla mu také uložena ambulantní sexuologická léčba. Jenže po propuštění z vazby zmizel a léčit se ani nezačal. Objevil se až letos 18. února odpoledne v plzeňské Olympii. „V obchodě s oblečením si nejdříve třel penis přes kalhoty, následně ho vyndal ven, z regálu vzal kalhotky, o které si třel penis, přičemž se pohyboval v blízkosti nejméně dvou zákaznic, které jeho jednání viděly,“ popsal v obžalobě státní zástupce Michal Klíma.

Bulhar, který byl naštěstí po činu dopaden, a nemohl tak stupňovat své jednání jako na severu Čech, přiznal, že byl při činu pod vlivem marihuany i pervitinu. „Drogy mi vyvolávají sexuální fantazie,“ přiznal. Se státním zástupcem uzavřel dohodu o vině a trestu, kterou soudce Valový schválil. Mikov tak stráví pět měsíců ve věznici s ostrahou a poté bude vyhoštěn na tři roky. „Soud měl k dispozici obsáhlý spisový materiál, z něhož vyplývá, že uzavřená dohoda je zcela v souladu s tím, co bylo zjištěno v přípravném řízení v rámci vyšetřování a jak to bylo právně kvalifikováno,“ vysvětlil soudce Valový.

Lukáš E. u Okresního soudu Plzeň-sever.
Samozvaný vesnický učitel sexu a poberta jde za mříže na tři roky

Je téměř jisté, že Mikovovi bude přeměněna podmínka na nepodmíněný trest, ale je otázkou, zda v tu dobu bude ještě na území ČR. Protože se mu do výkonu trestu započte i doba strávená ve vazbě, bude propuštěn z věznice už 18. července a poté vyhoštěn.