Protože se podobného jednání 58letý muž, který se střídavě zdržuje právě na Plzeňsku a na Sokolovsku, nedopustil poprvé, soud ho vzal do vazby.

Jak jsme již v Deníku informovali, policisté počátkem září zveřejnili informaci, že pátrají po neznámém muži, jenž v sobotu 19. srpna v ranních hodinách masturboval na dvou různých místech v Karlových Varech a přitom obtěžoval náhodné kolemjdoucí ženy. „Krátce před půl osmou ráno měl muž projíždět na jízdním kole ulicí Krymská a přitom masturbovat. Kolemjdoucí ženu měl slovně požádat, aby mu s masturbací pomohla. Ta na to zareagovala tak, že vše oznámila na tísňovou linku 158. Muž svého jednání okamžitě zanechal a z místa odjel,“ popsal tehdy policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Dodal, že zhruba o hodinu později měl muž přijet na jízdním kole po Rohanově stezce nad ulicí Křižíkova k jiné ženě. V ruce měl držet své přirození, opět onanovat a i v tomto případě po ženě požadovat, aby mu s tím pomohla. „Po odmítnutí se měl muž ženu snažit uchopit oběma rukama, ovšem ta měla začít nahlas křičet, bránit se kopy a přitom muži sdělit, že vše oznámí na policii,“ doplnil Kopřiva s tím, že poté dotyčný z místa ujel.

Facebook - ilustrační foto
Údajný námořník vylákal z ženy přes sedm milionů, dopustila se i zpronevěry

Pátrací relace v médiích policii pomohla. „Přijatými poznatky se kriminalisté usilovně zabývali a osmapadesátiletého muže ve středu 13. září zadrželi v bytové jednotce na Plzeňsku,“ řekl Kopřiva. Karlovarští kriminalisté ho poté obvinili ze spáchání přečinů výtržnictví a znásilnění ve stádiu pokusu. Skončil nejprve v cele a pak i ve věznici, protože soud ho vzal do vazby. Důvodem je podle informací Deníku fakt, že se podobného jednání nedopustil poprvé. „V případě prokázání viny hrozí osmapadesátiletému muži trest odnětí svobody až na pět let,“ informoval Kopřiva a dodal: „Děkujeme médiím a veřejnosti za pomoc při pátrání po totožnosti osmapadesátiletého muže. Přijaté poznatky výrazně pomohly k jeho zadržení.“