Školák se z hrůzného zážitku dodnes nevzpamatoval, nejspíše trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Deviant mu musí zaplatit odškodné.

„Poté, co v noci z 9. na 10. ledna 2021 v rekreačním objektu v Plzni, kde v té době pobýval, zůstal sám s třináctiletým chlapcem, jehož věk dobře znal, neboť od útlého věku nezletilého byl považován za rodinného přítele, využil příležitost a v úmyslu pohlavně se uspokojit vlezl pod peřinu na posteli, kde ležel nezletilý, svlékl mu kalhoty a obnažil jej na přirození. Zeptal se, zda může, a ačkoli se mu dostalo negativní odpovědi, že ne, vzal penis nezletilého a začal jej sát,“ popsala v obžalobě státní zástupkyně Věra Brázdová. Poté, co skončil s vynuceným orálním sexem, se zvedl, přinesl dítěti ručník, aby se mohlo utřít, poděkoval mu a řekl, ať nic neříká svojí mámě.

Slovák Pavol L., jehož celé jméno ani tvář nemůže redakce ze zákona zveřejnit, soudu řekl, že kamarádil s chlapcovou matkou a o dítě se s jejím souhlasem občas staral. „Bral jsem ho jako vlastního syna, kterého jsem vždy chtěl. I on byl se mnou rád. V desítkách případů u mě spal. Jeho matce to nevadilo, i když znala moji orientaci,“ řekl cizinec soudu. V osudný večer podle svých slov vypil asi čtyři piva a s chlapcem se dívali na televizi, kde běžel drsný film, plný alkoholu, drog a sexu. To, co se stalo poté, co si k dítěti vlezl pod peřinu, nechtěl u soudu blíže popsat ani vysvětlit. Ale nezapíral. „Jsem vinen,“ řekl. „Mrzí mě to, ublížil jsem mu, zničil mu život. Každý den přemýšlím, jak to vrátit,“ dodal Pavol L.

Obžalovanému hrozil za zločin pohlavního zneužití trest odnětí svobody na pět až 12 let, od soudu odešel s trestem při dolní hranici sazby. „Obžalovanému byl uložen trest odnětí svobody v trvání 6 let se zařazením do věznice s ostrahou. Zároveň mu byla uložena povinnost nahradit poškozenému náhradu nemajetkové újmy ve výši 350 474 Kč,“ uvedla mluvčí KS Plzeň Jana Rubášová. Verdikt není pravomocný, obžalovaný i státní zástupkyně si ponechali lhůtu pro podání odvolání.