Žena už navíc před soudem jednou stála, a to dokonce za stejnou trestnou činnost. V roce 2007 jí uložil plzeňský městský soud podmínku, ze které si ale žena evidentně nic nedělala.

Podle obžaloby měla tato dealerka heroinem zásobovat devět odběratelů ve věku od dvaadvaceti do pětatřiceti let. Scházela se s nimi hlavně na Slovanech a Skvrňanech především v loňském roce až do letošního března, kdy spadla klec a strážci zákona ji zadrželi přímo při distribuci drog.

Matoušková, která byla v té době nezaměstnaná, si tak měla protizákonně přijít na slušný výdělek. Odhadem za psaníčka vyinkasovala téměř sedm set tisíc korun. Obžalovaná včera využila svého práva a stejně tak jako v přípravném řízení na policii ani před senátem Krajského soudu v Plzni nevypovídala.

Předseda senátu Přemysl Špicar měl v plánu výslech hned několika svědků, kteří byli s dealerkou v minulosti v kontaktu. Kromě jediné svědkyně, která měla být zároveň odběratelkou drog, nikdo z pozvaných nedorazil. Ani její výpověď však věc objasnit vůbec nepomohla. Žena pouze uvedla, že o trestné činnosti obžalované nic neví. Prý se znají jen z vazební cely a Matoušková popřela, že by této svědkyni vůbec nějaké drogy dávala.

To, že se další předvolaní svědkové vůbec nedostavili, navíc zřejmě bude znamenat, že se tato kauza ve středu rozsudku zřejmě nedočká a celé jednání se neplánovaně protáhne podstatně déle.