Deníku to potvrdila pracovnice trestního oddělení soudu Zdeňka Hřebcová. Doplnila, že muž si proti zamítavému stanovisku soudu podal stížnost.

Podle obžaloby Čonka nejméně v pěti případech v Karlových Varech a Ostrově nad Ohří prodal třem Němcům pervitin, jeden gram za 29 eur. První prodej se uskutečnil v srpnu 2004. Čonka měl cizincům prodat nejméně padesát gramů pervitinu, za který dostal zhruba patnáct set eur. Němci pak drogu zabalili do kondomu a propašovali ji přes hranice v řitním otvoru. Trojice pak v sousedním státu pervitin prodávala. Stejný scénář se opakoval ještě čtyřikrát.

Během posledního převozu však kriminalisté jednoho z Němců zadrželi a celou skupinu včetně Čonky zanedlouho rozkryli. Obžalovaný však ve své výpovědi uvedl, že nešlo o pervitin, ale o tzv. chytrou drogu, která v organismu působí podobně jako pervitin, stimuluje mozkovou aktivitu a zabraňuje únavě. Prášky, které užívají hlavně studenti ve zkouškovém období, prý nakoupil v lékárně bez předpisu. „Jeden z Němců přišel na to, že jsem je převezl, naštval se a proto mě udal," vysvětloval tehdy muž před soudem s tím, že o pervitinu nic neví.

Během hlavního líčení v roce 2006 se přiznal k tomu, že již čtrnáct let užívá drogy. Dlouho dobu mu stačil pervitin, ale pak přešel na heroin.

Krajský soud v Plzni Čonku nejprve potrestal čtyřmi lety vězeni, Vrchní soud v Praze však trest více než zdvojnásobil a muže, který byl trestaný již v minulosti, poslal v lednu 2007 na deset let do věznice s ostrahou.