„Spolu se záchranáři jsme pracovali na pátrání po hledané osobě. Do akce se zapojil také vrtulník. Pohřešovaný člověk byl nalezen po třech hodinách pátrání,“ informovala nás zastupující mluvčí krajských hasičů Blanka Rauscharová.

Podle policejního mluvčího Josefa Aubrechta muž odešel sám z domova a manželka jej začala hledat druhý den.

Dle dohadů místních obyvatel se mohlo jednat o sebevraždu. „O tom se tady teď mluví,“ řekl nám jeden z místních mužů, který si nepřál uvést své jméno.
„Policisté vyloučili cizí zavinění. Více budeme vědět po pitvě,“ sdělil Aubrecht.

Pokud by se ale potvrdila druhá jiná teorie o tom, že za smrtí muže stály třeskuté mrazy, které v posledních dnech ochromily celou republiku, jednalo by se už o šestou obět extrémně nízkých teplot v Plzeňském kraji.

„Do dnešního dne evidujeme pět mrtvých osob kvůli mrazu. Tento případ jsme do statistiky ještě nezahrnuli, protože neznáme přesnou příčinu smrti,“ uvedla mluvčí záchranářů Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Záchranáři v minulých dnech vyjížděli především k umrzlým bezdomovcům. Jeden z nich zahynul hned na samém začátku února v Borském parku v Plzni, další v objektu bývalého Domu kultury Inwest na Americké třídě. Ovšem do problémů díky mrazům se dostali i další lidé, které lékaři zachránili před jistou smrtí. Jeden z těchto případů se stal rovněž na Americké třídě, odkud záchranáři převezli na ošetření padesátiletého muže, který mrazivou noc přežil jen zázrakem.

Jan Skala