„Dívka nastoupila po deváté hodině ranní do autobusu. Na zastávce Francouzská k ní přistoupil mladík, který po ní začal pokukovat. Na zastávce K Astře, kde dívka vystoupila, opustil autobus také," řekla policejní mluvčí Ivana Telekešová.
Když začala dívka přecházet, mladík se rychle rozešel za ní, směrem k Sokolské ulici. Neustále držel krok s dívkou, ale nekontaktoval ji. Když byl od slečny zhruba jeden metr, začala zrychlovat, až téměř běžela. Najednou ji před jedním z domů chytil a začal ji osahávat v intimních partiích.

„Mladík se snažil dívce strčit ruku pod kalhoty. To se mu ale naštěstí nepodařilo. Dívka začala křičet, ohnala se po něm a udeřila jej do oblasti břicha. Mladík se zřejmě lekl, pustil ji a začal utíkat do Dlouhé ulice. Napadená dívka na jeho adresu začala chrlit nadávky, běžela za ním a po pár metrech přivolala Policii České republiky. Policistům uvedla podrobný popis pachatele. Díky uvedenému popisu a skvělé práci plzeňských policistů se pachatele podařilo zadržet bezprostředně po spáchání přečinu," dodává Telekešová.

Pokud jej soudce z uvedeného trestného činu uzná vinným, hrozí mu pobyt za mřížemi až na pět let. Plzeňští policisté na tomto případu stále pracují. V minulosti se na území Plzně odehrálo několik podobných případů, policisté zkoumají, zda je na svědomí nemá tentýž pachatel.