Ten den se kolem půl čtvrté odpoledne na obvodní oddělení Plzeň-střed dostavil 24letý muž, který pohřešoval svého kamaráda a měl důvodnou obavu o jeho život. Jeho o několik let mladší kamarád mu totiž poslal několik SMS zpráv, že chce spáchat sebevraždu. „Policisté okamžitě rozjeli pátrací akci, do které bylo nasazeno několik policejních hlídek, včetně speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a psovoda se služebním psem. Pátrání se zaměřilo na všechna místa, kde by se pohřešovaný mohl zdržovat,“ přiblížila policejní mluvčí Michaela Raindlová. 

Ilustrační foto.
Policisté hledají svědkyni napadení mezi pasažérem a revizorem v Plzni

Před pátou hodinou odpoledne přišla dobrá zpráva od jedné z hlídek, že pohřešovaného vypátrali v lese nedaleko Plzně. Mladík seděl na okraji skály a odmítal se pohnout s tím, že přemýšlí o sebevraždě, a že jeho život nemá smysl. Hrozilo, že skočí dolů, nebo že z důvodu prochladnutí z osmimetrové výšky spadne.

„V rámci běžného výkonu služby se na místo po chvíli dostavil kriminalista Městského ředitelství policie Plzeň, který s mladým mužem navázal kontakt a začal s ním opatrně komunikovat. Během hodinového rozhovoru se policista snažil muže uklidnit a přesvědčit ho, aby vyčkal na pomoc. Mezitím se na místo dostavili také hasiči, záchranáři a policejní vyjednavač. Oba policisté poté s mladým mužem pokračovali v rozhovoru, kdy se jim nakonec podařilo ho přesvědčit, aby se nechal zajistit popruhem. Následně ho odvedli na bezpečné místo a předali do péče záchranářům,“ uzavřela mluvčí.