Plzeňští kriminalisté pátrají po pachateli, který se dopustil podvodu prostřednictvím internetového portálu. Poškozený muž 5. května reagoval na inzerát s nabídkou prodeje pásového minirypadla se třemi náhradními lžícemi za cenu 12 500 eur, který byl inzerován na zahraničním serveru. S prodávajícím se domluvil na obchodu a zaslal peníze na zahraniční účet

"Poškozený provedl následný převod finančních prostředků, což v té době činilo 333 123,84 korun, ze svého účtu. Podvedenému však do dnešního dne pracovní stroj dodán nebyl, prodejce se stal nekontaktní a uhrazené finanční prostředky mu vráceny do dnešního dne nebyly," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Ilustrační foto.
Policie opět varuje před hrozbou mateřinkám

Policisté upozorňují, že se nejedná o ojedinělý případ. "Ukazuje se, že nejen při nákupu, ale také při prodeji mohou přicházet lidé o nemalé finanční částky. Zejména platby na zahraniční účty, jako v tomto případě, by měly být varovným signálem. Neposílejte své peníze podvodníkům a při obchodu na internetu buďte maximálně ostražití," upozornila mluvčí.